Sztuczna inteligencja przejmuje jeszcze więcej naszych zadań.

Wiemy, że gro naszych Czytelników wywodzi się z branży IT, dlatego też na pewno zainteresuje nas nowe narzędzie na GitHubie. Wprowadzony zostaje pomocnik AI, który pomoże nam w lepszym tworzeniu kodu.

Oczywiście nie odwali on za nas całej pracy, ale będzie wspierał, aby kod był czytelniejszy. Czysty kod to cel dla wielu programistów, a pomoże w tym właśnie GitHub. Z serwisu korzystają miliony koderów i koderek na całym świecie, dlatego na pewno przypadnie Wam do gustu coś takiego.

R E K L A M A

Sztuczna inteligencja pomoże w tworzeniu kodu na GitHub

Narzędzie nazywa się Copilot i dostępny jest jako wtyczka do Visual Studio Code. Działa błyskawicznie, dzięki czemu na bieżąco „pomaga” nam podczas pisania kodu. Oczywiście jest też poliglotą, bo obsługuje całą masę jezyków, m.in. Python, JavaScript, TypeScript, Ruby. Jak zapewnia GitHub wszystkie inne również są wspierane i Copilot ciągle jest dopracowywany.

copilot

Copilot podrzuci nam kilka sugestii kodu, dzięki czemu nie narzuca nam jednej wersji, ale daje wybór, tak abyśmy to zawsze my decydowali o końcowym efekcie i finalnym wyglądzie kodu.

Warto zaznaczyć, że nie jest to zwykły asystent kodowania, które znamy z przeróżnych programów. Copilot analizuje nasz kod, dzięki temu nie podrzuca nam wyrwanych z kontekstu podpowiedzi, które często miałyby się nijak do całości.

Warto przyjrzeć się bliżej narzędziu Copilot, które dostępne jest pod tym linkiem. Ja już pobieram i na pewno przygotuję chociaż krótką recenzję, jak sztuczna inteligencja pomaga w kodowaniu. Enjoy!