HackSilesia to 24 godzinny hackathon, czyli maraton programowania, w trakcie którego uczestnicy będą zespołowo projektować, kodować i prezentować aplikacje związane z projektami Medialabu Katowice lub wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Swoimi umiejętnościami mogą się wykazać przede wszystkim programiści i designerzy, ale również twórcy z innych dyscyplin, w szczególności związanych z miastem. HackSilesia jest szansą na nawiązanie ciekawych znajomości, zdobycie wiedzy oraz doświadczenia od znakomitych mentorów. Najlepsze projekty zrealizowane podczas HackSilesia zostaną nagrodzone. Współorganizatorem wydarzenia jest Hackerspace Silesia.

Poniżej przedstawione są koncepcje wypracowane przez Medialab Katowice, które mogą zostać rozwinięte w czasie hackathonu:

– System informujący o stanie powietrza w Katowicach (system smsowy, aplikacja na urządzenia mobilne i serwis internetowy), zbudowany na danych z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach.

– Serwis z mapami online, będący częścią wystawy o historii Katowic, prezentujący: (1) rozwój zabudowy miasta w różnych okresach historycznych, (2) zmiany w zabudowie miasta i funkcji poszczególnych obszarów w celu przedstawienia transformacji miasta przemysłowego.

– Aplikacja automatycznie agregująca historyczne zdjęcia, widokówki i inne materiały graficzne na temat Katowic i regionu, pochodzące z różnych, nie zawsze łatwo dostępnych źródeł, przede wszystkich serwisów społecznościowych, bibliotek cyfrowych, internetowych archiwów.

– Rozwój i dostosowanie do potrzeb użytkowników repozytorium danych na temat Katowic zbudowanego w systemie CKAN.

 

Od siebie dodam, że na studiach, jakieś 2/3 lata temu brałem udział w podobnym wydarzeniu – Hackfest. Prawie identyczna sytuacja: 48h, drużyny tworzą swój produkt, który ma być gotowy do pokazania mentorom. NIEZAPOMNIANE wrażenia do dziś + mnóstwo kontaktów. Nie chcę już wspominać o przełamywaniu własnych słabości (przy pomocy energetyków i pizzy). Naprawdę każdemu polecam takie wydarzenie i doświadczenia z niego płynące. Jest Ono darmowe (a dodatkowo są nagrody ;)). na HackSilesia są jeszcze ostatnie wolne miejsca więc spieszcie się bo warto.

Będziecie tam mogli mnie spotkać – wpadnę zorganizować jakiś nieszablonowy konkurs z oryginalnymi nagrodami ;) Dodatkowo będziecie mogli poznać technologię jutra, która wita już do naszych drzwi – kontakt.io (beacony).

Chcielibyście wpaść na takie wydarzenie lub macie znajomych, którzy mogliby chcieć?

Serdecznie zaprasza was drużyna DailyWeba oraz HackSilesia

 


Posłuchaj nas!