Klipsch The Fives zamiast soundbara i wielkiego wzmacniacza

Klipsch The Fives zamiast soundbara i wielkiego wzmacniacza

Opublikowano 29.05.2020 13:17 Aktualizacja: 29.05.2020 13:18 -


Jest coś, czego nie zastąpi żaden system multiroom ani żaden soundbar. To porządny zestaw głośników stereo z mocnym wzmacniaczem. Oczywiście nie każdy musi mieć miejsce i fundusze lub też nawet lubić powyższe. Kultowa amerykańska marka Klipsch po raz kolejny przychodzi z pomocą. Zaproponowała parę aktywnych głośników, które można połączyć z prawie każdym urządzeniem, nawet telewizorem. To Klipsch The Fives!

Jakiś czas temu firma Klipsch zszokowała rynek aktywnymi kolumnami The Sixes. Szokiem było to, że firma znana z audiofilskiej jakości i tradycyjnych produktów, postanowiła wejść na rynek z bardzo odważnym projektem. The Sixes to para aktywnych głośników, które dysponują kultowym, klasycznym wyglądem, ale oferują bardzo dużo możliwości jak obsługa Bluetooth, złącze do gramofonu Phone, optyczne, jack, a także USB. Nowy model The Fives rozszerza tę ideę o łącze HDMI ARC, dzięki czemu będzie idealnym kompanem również dla naszego telewizora.

Klipsch the Fives nadają się do każdego salonu

Jak już wspomniałem The Fives to dwudrożne, aktywne głośniki (czyli takie, których nie trzeba łączyć z wzmacniaczem). W środku znajdziemy oddzielne wzmacniacze dla każdego kanału. Przetworniki tworzące głośnik to 1-calowy tytanowy twitter oraz 4,5-calowy woofer. Nie zapomniano tu też o dużej tubie Tractrix Horn. Na tylnym panelu głośnika umieszczono szereg złącz w tym USB, PHONO (z przedwzmacniaczem dla gramofonu), cyfrowe optyczne, analogowe RCA oraz HDMI z ARC (dzięki któremu można używać głośników razem z TV). Nie zapomniano również o Bluetooth 5.0 oraz wyjściu dla dodatkowego subwoofera.

Klipsch The Fives

Klipch The Fives stworzono przykuwając dużą uwagę do detali. Głośniki mają też nawiązywać do historycznych modeli, podobnie jak robiły to The Sixes. Na szczycie obudowy znalazło się miejsce dla pokrętła głośności i drugiego podobnego do wyboru źródła dźwięku. W zestawie umieszczono też pilot zdalnego sterowania.

Klipsch The Fives

Pozostałe parametry wyglądają równie ciekawie. Należy tu wspomnieć o przetworniku DAC 92 kHz / 24-Bit, mocy 160 W (320 W szczytowo) oraz paśmie przenoszenia 50 Hz – 25 kHz. Szczegółowa specyfikacja znajduje się w pliku PDF tutaj. Klipsch The Fives występują w dwóch kolorach — czarnym oraz orzechowym. Cena za parę w salonach audio to około 3 500 zł.

Klipsch The Fives

Klipsch The Fives

Klipsch The Fives

Klipsch The Fives

Źródło: Klipsch.

Wieści z Rozładowani.pl