Klasyka gatunku - skrypt padającego śniegu w HTML5, czyli wesołych świąt!

Klasyka gatunku – skrypt padającego śniegu w HTML5, czyli wesołych świąt!

Opublikowano 24.12.2013 10:29 - 2


Pamiętacie tworzenie stron w latach 90tych? Życie webmastera było proste i przyjemne. Strony tworzyło się za pomocą tabelek, a do ich tworzenia niezbędny był ówczesny program Pajączek. Była też wersja dla hardcorowców – czyli surowy notatnik. Przeniesienie na tego drugiego nie było wcale trudne, jako że składnia HTML5 w porównaniu do obecnej była totalnie prosta w opanowaniu.

Przy okazji wszelkich świąt dostawiało się całą masę dodatkowych świątecznych pierdół. Jak dziś pamiętam robiący furorę skrypt napisany w JS, którego zadaniem było wyświetlanie spadających płatków śniegu na stronie WWW. Co ciekawe płatki były plikami .gif, łezka się w oku kręci. Z okazji świąt i całego tego świątecznego zamieszania dziś w ramach ciekawostek skrypt analogiczny po wcześniej wspomnianego, lecz już nie spadające pliki graficzne, tylko pełnoprawna specyfikacja HTML5 :-)

Drodzy stali czytelnicy i Ci mniej stali, mimo że mój stosunek do religijnych aspektów jest powiedzmy bardzo ostrożny, to mimo wszystko chciałem przy tej okazji złożyć Wam możliwie największej kreatywności, szybkiego zdobywania umiejętności i ogromnej pociechy z mojego bloga ;-) Wesołych Świąt!

Wieści z Rozładowani.pl