Kolejny Fintech wkracza do Polski.

Skoro kolejny gigant odroczonych płatności wkracza do Polski, oznacza to, że w naszym kraju jest na to popyt. Nie wiem, czy brać to za dobrą – nomen omen – monetę, czy wręcz przeciwnie. Po sporym sukcesie PayPo kolejne firmy interesują się inwestowaniem nad Wisłą.

Do tej pory poza wspomnianym PayPo mieliśmy (trochę inny rodzaj) czeskie Twisto. Po olbrzymim sukcesie PayPo na Allegro, polski gigant e-commerce postanowił uruchomić swoje AllegroPay, które działa w niemalże identyczny sposób. Teraz na rodzimym rynku pojawia się Klarna, czyli szwedzka firma, która ma już bogatą historię i spore doświadczenie.

Klarna wchodzi do Polski

Odroczone płatności cieszą się dużą popularnością, nie tylko rzecz jasna w Polsce. Klarna świadczy swoje usługi w kilkunastu krajach, a teraz czas na nas. Usługa działa tak samo, jak PayPo i posiada nawet podobne limity. Niestety na razie oferta sklepów jest dość mocno ograniczona, ale z całą pewnością będzie się ona powiększać.

Opcja „Zapłać za 30 dni” daje Twoim klientom możliwość zapłaty za zakupy online z 30-dniowym odroczeniem bez odsetek i opłat. Czują się pewnie, wiedząc, że mogą zwrócić produkt, jeśli coś będzie z nim nie w porządku, a Ty zyskasz jeszcze szczęśliwszych i powracających klientów.

-czytamy na stronie klarna.com.

Od ponad 15 lat, każdego dnia, Klarna łączy wiodące światowe marki z milionami klientów. Obecnie ponad 90 milionów kupujących korzysta z Klarna. To mogą być też Twoi klienci.

Jak działa Klarna?

klarna jak dziala

Wszystko odbywa się automatycznie, a specjalna aplikacja będzie pilnowała, abyśmy nie zapomnieli o rachunku do opłacenia. Limit kredytowy ustalany jest indywidualnie, w zależności od zdolności kredytowej klienta, ale nie przekroczy on 2000 zł. Aktualnie w ofercie znajduje się 4 sklepy, ale firma zachęca dostawców do skorzystania z ich oferty.

Odroczone płatności są darmowe pod warunkiem, że spłacimy je w ciągu 30 dni od zakupu. Pozwala to na przemyślane transakcje i sprawdzenie towaru przed zapłatą za niego.