Kindle Kids Edition - Amazon zaprezentował Kindle w wersji dla najmłodszych

Opublikowano 8.10.2019 13:56 -


Nowy, 6-calowy czytnik o nazwie Kindle Kids Edition ma być dostosowany do potrzeb najmłodszych i zawierać specjalny software zachęcający do czytania. Pomysł wydaje się świetny, ale jest jedno małe "ale"...

Rodzina czytników Amazona właśnie powiększyła się o kolejny model. Kindle Kids Edition jest specjalną odmianą najnowszej, najtańszej wersji Amazon's 6-calowego Kindle, skierowaną do najmłodszych.

kindle kids

Model wyróżnia przede wszystkim specjalnie zaprojektowany software, który za pomocą grywalizacji ma zachęcać do kontynuowania czytania. Użytkownicy mogą realizować cele czytelnicze takie, jak liczba nowo poznanych słów, czy liczba przeczytanych stron. Za każdą realizacje celu otrzymują wirtualne odznaki. Czytnik wyposażony jest także w system kontroli rodzicielskiej. Choć podobnie jak podstawowa wersja posiada wbudowany słownik słownik i inne narzędzia wspomagające czytanie, ma także ograniczony dostęp do Wikipedii, a wyszukiwanie okrojone jest do tytułów dla najmłodszych. Sama funkcja wyszukiwania uległa pewnej modyfikacji i uproszczeniu - aby z niej skorzystać nie trzeba znać dokładnej pisowni tytułu lub nazwiska autora.

kindle kids II

Nieco mieszane uczucia budzi cena. Kindle Kids Edition ma kosztować 109.99 USD, czyli ok. 20 USD więcej niż standardowa wersja tego samego czytnika. Być może nie jest to bardzo wygórowana kwota, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Amazon znalazł sprytny sposób na sięgnięcie wgłąb kieszeni rodziców.

Kindle Kids Edition - dużo na początek

Z drugiej strony trzeba przyznać, że ofercie towarzyszy całkiem korzystna oferta subskrypcyjna dla najmłodszych. Na start młodzi użytkownicy otrzymują roczny dostęp do Amazon FreeTime Unlimited zawierającego ponad 1000 tytułów skierowanych właśnie do najmłodszych, a wkrótce także do bazy audiobooków Audible. Każde urządzenie dodatkowo dostarczane jest z ochronną obudową i 2-letnią gwarancją na wymianę czytnika w razie jego uszkodzenia. Biorąc pod uwagę te korzyści, można chyba wybaczyć Amazonowi nieco zawyżoną cenę.

Od teraz Kindle = Kindle Paperwhite. Ruszyła przedsprzedaż!

Sama usługa Amazon FreeTime Unlimited jest reklamowana jako subskrypcja typu all-in-one, która daje dostęp do tysięcy przyjaznych dzieciom książek, filmów, programów telewizyjnych, aplikacji edukacyjnych i gier na urządzeniach. Można z niej skorzystać na urządzeniach Fire i Kindle, a także specjalnych aplikacjach Android i iOS. Koszt miesięcznej subskrypcji to 4.99 USD (2.99 dla abonamentów Prime) w przypadku jednego użytkownika, oraz 9.99 USD (6.99 USD w przypadku Prime) w planie rodzinnym.

Źródło: The Guardian, Amazon

Wieści z Rozładowani.pl