Snapchat zapowiada wprowadzenie funkcji znanej z TikToka, czyli wykorzystania utworów muzyczny do nagrywanych filmów. Zostanie ona udostępniona jesienią. 

Muzyka w Snapchacie

Snapchat wprowadza muzykę do Snapów

Snapchat nie chce przespać okresu zamieszania wokół TikToka. Jak podaje The Verge, właściciele aplikacji chcą wprowadzić do niej możliwość wykorzystania utworów muzycznych w publikowanych filmach. Według zapowiedzi nowa funkcja miałaby się pojawić publicznie jesienią, a aktualnie testy przeprowadzane są na terenie Australii oraz Nowej Zelandii. Serwis informuje, że użytkownicy będą mogli skorzystać z utworów muzycznych znajdujących się w bazach wytwórni Warner Music Group, Universal Music Publishing Group, a także Merlin.

Snap uruchamia Minis, niewielkie aplikacje firm trzecich wewnątrz Snapchata

Snapchat nie będzie bezpośrednią konkurencją TikToka

Jednak, jak wskazuje The Verge, nie będzie to nawiązanie bezpośredniej konkurencji z TikTokiem. Zabraknie bowiem kilku innych możliwości powiązanych z tą funkcją. Mowa przede wszystkim o przeglądaniu filmów, w których wykorzystano ten sam utwór muzyczny. Jednak w zamian Snapchat zaoferuje coś innego, czyli wskaże użytkownikom wykonawcę i tytuł wykorzystanego utworu muzycznego, a także usługi streamingowe, gdzie można go posłuchać. 

Zakup, który może uratować TikToka w USA

TikTok musi się dogadać z Microsoftem, albo będzie zablokowany w USA

Okazuje się zatem, że jeśli nie dojdzie do porozumienia między właścicielami TikToka a Microsoftem, to w efekcie wprowadzony będzie zakaz w USA. Wtedy użytkownicy będą mieli już 2 alternatywy, gdzie spotkają zbliżone do TikToka funkcje. 

Źródło: The Verge


Posłuchaj nas!