Kevin Mayer rezygnuje ze stanowiska CEO TikToka

Opublikowano 27.08.2020 11:22 -


Kevin Mayer CEO TikToka zrezygnował ze stanowiska. To efekt tarć, jakie mają miejsce między administracją Donalda Trumpa a TikTokiem.

TikTok znalazł się w ogniu krytyki i działań zmierzających do jego zablokowania na terenie Stanów Zjednoczonych. Cała historia nasiliła się po zablokowaniu TikToka w Indiach, gdzie oprócz tej popularnej zablokowano też inne chińskie aplikacje. Wtedy też Mike Pompeo zapowiedział, że USA przyglądają się sytuacji, co zrodziło obawy o możliwość zablokowania TikToka również w tym kraju. Nie trzeba było długo czekać na kolejne działania w tym zakresie. Najpopularniejsza aplikacja została zakazana przez korporację Wells Fargo, a także wśród współpracowników Joe Bidena.

Nawet w Japonii pojawiły się głosy o możliwości zbanowania TikToka. W Stanach Zjednoczonych pojawiły się zarządzenia wykonawcze, które wymagają od ByteDance sprzedaży aplikacji, a jeśli do tego nie dojdzie, to zostanie ona zablokowana. ByteDance spotkała się też z zakazem dokonywania transakcji z amerykańskimi firmami. Niedawno też przedłużony został termin na dogadanie się w kwestii sprzedaży aplikacji. Właściciel TikToka po długim czasie braku oficjalnych działań zdecydował się na wytoczenie pozwu przeciwko administracji Donalda Trumpa.

TikTok pozywa administrację Donalda Trumpa

Kevin Mayer odchodzi z TikToka

Ta napięta sytuacja na linii USA - TikTok doprowadziła do rezygnacji Kevina Mayera z funkcji CEO.  W specjalnie wystosowanej notatce poinformował on swoich pracowników, że decyzja jest efektem „gwałtownych zmian środowiska politycznego”. Kevin Mayer dołączył do TikToka w maju tego roku. Światowe media podają, że Mayer nie spodziewał się takiego udziału TikToka w tarciach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. The Guardian ponadto podaje, że Mayer powziął decyzję o opuszczeniu TikToka po tym, jak Donald Trump wydał zarządzenie wykonawcze, w którym nakazuje ByteDance sprzedaż aplikacji. We wcześniej przywoływanej notatce, Kevin Mayer wyraził także nadzieję na szybkie rozwiązanie problemu z ewentualnym zablokowaniem TikToka w USA.

Zakup, który może uratować TikToka w USA

Decyzja uszanowana, jest już zastępstwo

Właściciele TikToka ponoć uszanowali decyzję Kevina Mayera. Zgodnie z przekazywanymi przez nich informacjami, Kevina Mayera na stanowisku ma zastąpić Vanessa Pappas.

Źródło: The Verge / The Guardian

Wieści z Rozładowani.pl