Katowice i okolice, mam dla Was wydarzenie na którym warto być

Katowice i okolice, mam dla Was wydarzenie na którym warto być

Opublikowano 26.08.2018 21:08 -


Jesteście z okolic Katowic i nie macie planów na 8 września? Być może, zupełnie przypadkiem, interesujecie się tworzeniem aplikacji oraz gier? A na dodatek chcielibyście posiedzieć na ciekawych wykładach i czegoś się dowiedzieć? Jeżeli, przynajmniej na jedno pytanie, odpowiedzieliście tak, to mam dla Was coś ciekawego.

w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ulica Bankowa 11B), 8 września 2018 roku, odbędzie się szósta edycja konferencji SpreadIT. Rejestracja i uczestnictwo są darmowe, dlatego zachęcam do przejrzenia programu i uczestnictwa w prelekcjach. Moim zdaniem jest kilka ciekawych tematów, które warto ugryźć. Ja, oczywiście, skoncentrowałem się głównie na tematach dotyczących gamedevu i myślę, że dla osób zajmujących się to branżą, konferencja może okazać się inspirującym wydarzeniem.

Dużo miejsca poświęcono Unity3D. Nic dziwnego, to jeden z najpopularniejszych silników gier komputerowych, chętnie wykorzystywany przez studia niezależne. Mnogość samouczków również przyczynia się do popularności Unity3D. Jednak uważam, że warto skonfrontować swoją wiedzę z praktycznymi poradami osób, które napisały coś większego, niż wąż. Taka konferencja jest świetną okazją do wymiany doświadczeń, do rozmowy, a nawet do znalezienia rozwiązania skomplikowanego problemu. Czasem tak jest, że człowiek się szarpie, nie wie, gdzie szukać, na Stackoverflow nie ma sensownej odpowiedzi (o zgrozo) i nagle, w trakcie swobodnej rozmowy, okazuje się, że ktoś również zderzył się z podobnym problemem. Małego tego! Wybrnął! Jeżeli robicie własne projekty w Unity3D, to zachęcam do wzięcia udziału w SpreadIT. Myślę, że te prelekcje dotyczące tego silnika, mogą okazać się szczególnie cenne.

Przeglądając program, doszedłem do wniosku, że znajdą się również tematy dla project managerów oraz producentów. Dobre zarządzanie zespołem to ciężki kawałek chleba. Planowanie kolejnych elementów rozwoju projektu potrafi przyprawić o ból głowy. Dlatego chętnie słucham ludzi zajmujących się zarządzaniem i tworzeniem różnego rodzaju aplikacji. Wiele praktyk można bez problemu przenieść do gamedevu. Sposoby zarządzania to tylko narzędzia, można – czasem wręcz trzeba! – dostosować je do zespołu, z którym się pracuje. Na SpreadIT dostrzegłem kilka prelekcji, które nie dotycząc bezpośrednio gamedevu, ale mogą mi pomoc w dalszym udoskonalaniu pracy mojego zespołu.

Przejrzyjcie program SpreadIT. Jeżeli znajdziecie coś ciekawego, to się zarejestrujcie. Przyjedźcie do Katowic. Być może gdzieś się spotkamy, może gdzieś się zderzymy, w trakcie wędrówki na kolejną prelekcję.

Wieści z Rozładowani.pl