w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ulica Bankowa 11B), 8 września 2018 roku, odbędzie się szósta edycja konferencji SpreadIT. Rejestracja i uczestnictwo są darmowe, dlatego zachęcam do przejrzenia programu i uczestnictwa w prelekcjach. Moim zdaniem jest kilka ciekawych tematów, które warto ugryźć. Ja, oczywiście, skoncentrowałem się głównie na tematach dotyczących gamedevu i myślę, że dla osób zajmujących się to branżą, konferencja może okazać się inspirującym wydarzeniem.

Dużo miejsca poświęcono Unity3D. Nic dziwnego, to jeden z najpopularniejszych silników gier komputerowych, chętnie wykorzystywany przez studia niezależne. Mnogość samouczków również przyczynia się do popularności Unity3D. Jednak uważam, że warto skonfrontować swoją wiedzę z praktycznymi poradami osób, które napisały coś większego, niż wąż. Taka konferencja jest świetną okazją do wymiany doświadczeń, do rozmowy, a nawet do znalezienia rozwiązania skomplikowanego problemu. Czasem tak jest, że człowiek się szarpie, nie wie, gdzie szukać, na Stackoverflow nie ma sensownej odpowiedzi (o zgrozo) i nagle, w trakcie swobodnej rozmowy, okazuje się, że ktoś również zderzył się z podobnym problemem. Małego tego! Wybrnął! Jeżeli robicie własne projekty w Unity3D, to zachęcam do wzięcia udziału w SpreadIT. Myślę, że te prelekcje dotyczące tego silnika, mogą okazać się szczególnie cenne.

R E K L A M A

Przeglądając program, doszedłem do wniosku, że znajdą się również tematy dla project managerów oraz producentów. Dobre zarządzanie zespołem to ciężki kawałek chleba. Planowanie kolejnych elementów rozwoju projektu potrafi przyprawić o ból głowy. Dlatego chętnie słucham ludzi zajmujących się zarządzaniem i tworzeniem różnego rodzaju aplikacji. Wiele praktyk można bez problemu przenieść do gamedevu. Sposoby zarządzania to tylko narzędzia, można – czasem wręcz trzeba! – dostosować je do zespołu, z którym się pracuje. Na SpreadIT dostrzegłem kilka prelekcji, które nie dotycząc bezpośrednio gamedevu, ale mogą mi pomoc w dalszym udoskonalaniu pracy mojego zespołu.

Przejrzyjcie program SpreadIT. Jeżeli znajdziecie coś ciekawego, to się zarejestrujcie. Przyjedźcie do Katowic. Być może gdzieś się spotkamy, może gdzieś się zderzymy, w trakcie wędrówki na kolejną prelekcję.


Posłuchaj nas!