"Kapitan Marvel" - jest pierwszy zwiastun!
"Kapitan Marvel" - jest pierwszy zwiastun!

Opublikowano 6 miesięcy temu -


Do sieci trafił długo wyczekiwany przez fanów pierwszy trailer nowego filmu Marvela - „Captain Marvel”. Tytułowa, klasyczna już postać z komiksów znanego wydawnictwa to pierwsza w tym uniwersum superbohaterka ze swoim własnym filmem.

Avengers są na „urlopie” - pierwsza część „Infinity War” zeszła z kinowych ekranów i zdążyła już nawet dorobić się wersji Blu-ray. Do premiery kolejnej odsłony cyklu zostało (a właściwie zostałoby) sporo czasu bez kontaktu ze światem herosów. Zanim więc w maju przyszłego roku zobaczymy drugą część tej historii, należało wypełnić czymś wolne miejsce w Marvelowskiej rozpisce na 2019 rok.

Superbohaterką, dla której zarezerwowano ten termin w kinach, jest Kapitan Marvel. W komiksach protagonistka ta po raz pierwszy pojawiła się w 1967 r. i od tego czasu jest jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci uniwersum Marvela.

Istotne w przypadku kinowej adaptacji komiksu jest to, że będzie to pierwszy film Marvela, w którym główną rolę zagra kobieta. Jako Kapitan Marvel (Carol Danvers) zobaczymy Brie Larson. Aktorka znana jest najbardziej ze swojej roli w filmie „Pokój” („Room”), za którą otrzymała w 2016 r. Oscara. Wiele jednak wskazuje na to, że już wkrótce wszyscy będziemy ją bardziej kojarzyć właśnie jako Kapitan Marvel.

Arcyznamienna dla pierwszego filmu Marvela z superbohaterką w roli głównej jest jego data premiery - 8 marca 2019 r. Bohaterka pojawi się również w kolejnym „Avengers”, na co wskazuje bonusowa scena z „Infinity War”.