Kapitalne efekty nagłówka do Twoich artykułów

Kapitalne efekty nagłówka do Twoich artykułów

Opublikowano 26.05.2014 12:56 - 8


Nie ma nic gorszego niż poniedziałek, chyba że tłumaczenie absolutnie czytelnego tytułu z angielskiego na polski, w poniedziałek. Bo jak sprawniej przetłumaczyć article intro effects? Lingwistą to ja nie jestem, niemniej literalnie powinno być jakoś: efekty intro artykułów? Jakiś dramat ;-) Przechodząc jednak do meritum, chciałbym Wam zaprezentować skrypt ze stajni serwisu tympanus.net, jak zwykle najwyższych lotów. Niemniej ten jednak wybija się pomysłem i realizacją, wykorzystując dobrodziejstwa technologii HTML/CSS3.

Skrypt, który tak ciężko było przetłumaczyć na język polski, jest bardzo prosty w działaniu. Kiedy znajdziesz się w wersji demonstracyjnej, wystarczy przewinąć stronę w dół by zobaczyć przyjemną animację. Generalnie narzędzie to ma w sposób przyjemny dla oka animować przejście od okładki wpisu, do jego treści i co najlepsze gwarantuje, że robi to wyśmienicie.

Twórcy oddali do dyspozycji kilka efektów do wyboru, gdzie każdy z nich jest naprawdę świetny. Gdybym miał się zdecydować na jeden konkretny, to wybór byłby trudny, zdecydowanie. Niemniej sami zobaczcie co to cudo potrafi, doskonała inspiracja jak i gotowe narzędzie do wykorzystania. Marzy mi się taki jednokolumnowy szablon w stylu platformy Ghost, z dużą typografią a sam efekt, który serwuje dzisiejszy skrypt, były świetnym uzupełnieniem. Chyba już wiem jak będzie wyglądał kolejny szablon DW :-)

Demo Pobierz

Wieści z Rozładowani.pl