Kampania Trumpa wzywa do podpisania petycji o wprowadzenie zakazu dla TikToka

Opublikowano 21.07.2020 10:10 -


TikTok już nie będzie miał łatwego funkcjonowania na świecie. Popularność aplikacji wśród młodzieży i rosnąca wśród marek chyba w niczym nie pomoże. Kampania prezydenta Donalda Trumpa nawołuje do podpisywania petycji o zakazie TikToka.

TikTok wdarł się przebojem na salony aplikacji mobilnych. Swoim pomysłem zawojował świat, który teraz przygląda się co chwilę dostarczanym negatywnym informacjom. Była już blokada w Indiach wraz z innymi chińskimi aplikacjami. TikTok uczestniczył w aferze związanej z kopiowaniem zawartości schowka w iOS 14. Wreszcie sekretarz stanu Mike Pompeo poinformował o możliwości wprowadzenia zakazu dla TikToka na terenie Stanów Zjednoczonych. W międzyczasie pojawiły się doniesienia o tym, że Instagram chce wprowadzić w 50 krajach Reels, funkcję analogiczną do oferowanej przez TikToka. Kiedy myśleliśmy, że może na chwilę będzie spokój z doniesieniami na temat TikToka, pojawia się kolejny news z USA.

TikTok zakazany w USA? Wszystko do tego zmierza, co na to inni, w tym prezydent Andrzej Duda?

Reklamy zachęcają do podpisania petycji o zakazie TikToka

Serwis CNET podaje, że w ramach kampanii Prezydenta Donalda Trumpa na Facebooku pojawiły się reklamy zachęcające obywateli do podpisania petycji nawołującej do zakazu TikToka. W reklamie został wykorzystany fakt przechwytywania przez TikToka zawartości schowka w iOS 14. Jednak nie od dziś wiadomo, że większość skierowanych przeciwko TikTokowi działań zostało podjętych w wyniku przeświadczenia, że aplikacja może być wykorzystywana przez chiński rząd do szpiegowania obywateli i przechwytywania informacji. Zakaz funkcjonowania TikToka w Indiach uzasadniano względami bezpieczeństwa i ochroną prywatności. 

Korporacje zaczynają usuwać TikToka ze swoich smartfonów

TikTok banowany w Indiach i korporacji

Kolejne negatywne doniesienia o TikToku sprawiły, że nie tylko rządy państw wprowadzają zakaz funkcjonowania aplikacji lub rozważają taką możliwość. Niedawno Amazon wysłał do swoich pracowników prośbę o usunięcie aplikacji ze swoich smartfonów, ale wycofał się z niej, wskazując na omyłkowe działanie. Prośbę o usunięcie TikToka ze smartfonów służbowych wysłali do swoich pracowników również przedstawiciele firmy Wells Fargo, jednak oni się nie wycofali z takiej decyzji. Wskazali, że podstawą są, podobnie jak w przypadku Indii, obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności danych. Ponadto, że firmowe smartfony powinny być wykorzystywane do celów związanych z obowiązkami zawodowymi.

Źródło: CNet

Wieści z Rozładowani.pl