Nowe kamery pozwolą nam na filmowanie w rozdzielczości 4K, a do tego otrzymamy 120 klatek na sekundę. Zdjęcia zostały dostarczone przez Photo Rumours. Przedstawiają dwa nadchodzące urządzenia.

gopro hero 8 przecieki!

Oprócz samych zdjęć w informacji możemy przeczytać, że kamery otrzymają podwojoną maksymalną liczbę klatek na sekundę. Oczywiście w porównaniu z poprzednikiem. Wersja HD pozwoli natomiast nagrywać w 480 klatkach na sekundę. Nowy sprzęt otrzyma szereg akcesoriów, które do tej pory nie pojawiały się w ofercie. Całość ma być zaprezentowana już we wrześniu.

g1

Wycieki mogą nie być przypadkowe. Pojawiają się niedługo po premierze konkurenta, którym jest DJI Osmo Action. DJI wypuściło pierwszą kamerkę typu action i od razu podbiła ona serca użytkowników. Bez wątpienia jest to pierwszy poważny konkurent dla GoPro, która to firma miała do tej pory monopol na tego typu sprzęt.

Internetowe doniesienia sugerują, że wśród akcesoriów do nowych kamer od GoPro znajdziemy nowy ekran, a także zewnętrzną latarkę LED. Planowane jest także wprowadzenie zewnętrznych mikrofonów. Odporna i mocna konstrukcja kamer od GoPro była robiona kosztem innych elementów, m.in. odbijało się to na jakości dźwięku. Możliwość zamontowania zewnętrznego mikrofonu zdaje się idealną odpowiedzią na ten problem.

Dowiadujemy się również, że Go Pro Hero 8 będzie oparte o nowe układy. Mają one zapewnić poprawę odwzorowania kolorów, lepszą stabilizację wideo, a także lepszy zoom cyfrowy. Pozostaje nam poczekać kilka tygodni na oficjalną zapowiedź, ale te doniesienia sugerują, że GoPro trzyma poziom i wypuści sprzęt wysokiej jakości.