Kamera i fałszywa paczka - oto sposób Amazon na złodziei
Kamera i fałszywa paczka - oto sposób Amazon na złodziei

Opublikowano 2 miesiące temu -


Policja w jednym z miast USA umieszczała fałszywe paczki od Amazona, aby złapać złodziei, informuje Associated Press. Za pomocą trackerów GPS i kamer dostarczonych przez Amazon, policja śledziła i zatrzymywała potencjalnych złodziei.

Członkowie policji mieszkający w Jersey City zgłosili się na ochotnika do projektu umieszczenia kamer i „przesyłek” w swoich domach. Komendant miejski, Michael Kelly, powiedział nawet The Associated Press, że ma nadzieję na rozszerzenie programu, który został już zatwierdzony przez lokalnego prokuratora jako zasadny i zgodny z prawem.

Tim Cook: Bloomberg odszczekajcie swój artykuł!

Wydaje się, że operacja odniosła sukces, na co wskazuje chociażby fakt, że jedna z paczek-pułapek spędziła zaledwie trzy minuty na czyimś ganku, zanim ktoś postanowił ją zwinąć. Podejrzany został schwytany przez policję.

Niewiele jest publicznie dostępnych danych na temat tego, ile „paczek” zostało skradzionych, ale jest to na tyle duży problem, że Amazon uruchomił liczne programy mające na celu jego rozwiązanie. Należą do nich systemy takie, jak również Amazon Key, który daje kierowcom możliwość zostawiania odbiorcom paczki w domu nawet pod ich nieobecność.

Alexa już niedługo będzie czytała wiadomości jak profesjonalistka

Mniej zaawansowane technologicznie środki obejmują opcję wskazania sąsiada do odbioru paczki w imieniu danego odbiorcy lub dostarczenia paczki do lokalnego centrum odbioru. Tę ostatnią opcję znamy również z polskich usług kurierskich.

Amazon zastosował niedawno podobną taktykę. Wtedy jej celem było złapanie nieuczciwych kierowców doręczających przesyłki.