Urządzenie będzie nagrywało o wyższej niż dotychczas rozdzielczości, 6144 x 3456. Fizycznie kamera jest także większa, a to wszystko przez konieczność zastosowania formatu Super 35, zamiast poprzedniego ¾.

blackmagic design pcc6k

Wprowadzenie nowego formatu to także zastosowanie nowego mocowania. I tutaj dobra wiadomość dla kamerzystów, bo firma wybrała mocowanie Canon EF. Jak wszyscy wiedzą, Canon dostarcza jedne z najlepszych obiektywów na rynku, przez co zastosowanie nowej kamery Blackmagic Design będzie bardzo szerokie.

Pocket Cinema Camera 4K była wysoko oceniana przez użytkowników jako jedna z najlepszych kamer w swoim segmencie. Miała oczywiście kilka wad, ale jej stosunek jakości do ceny pozostawał nie do pobicia. Dla przypomnienia poprzedniego modelu to zaledwie 1300 dolarów. Nowa kamera jest niestety droższa, bo kosztuje 2490 dolarów, ale dalej jest to bardzo rozsądna cena, biorąc pod uwagę możliwości urządzenia.

Dzięki zastosowaniu nowej matrycy użytkownicy będą mogli korzystać z nowych szkieł, przez co filmy będą jeszcze bardziej profesjonalne. Przecież nie tylko Canon produkuje obiektywy z mocowaniem EF.

Do obróbki materiałów przygotowanych przez PCC6K najlepsze będzie oprogramowanie DaVinci Resolve Studio, dołączane jest ono za darmo do kamer. Kamera jest już dostępna w sprzedaży hurtowej, lada dzień powinna pojawić się w ofercie detalicznej.