Kaboompics - nowa odsłona jednego z lepszych stocków z darmowymi zdjęciami!

Opublikowano 4.05.2017 21:04 - 2


Mam nadzieję, że znacie ten świetny stock z darmowymi zdjęciami. Ja staram się z niego korzystać dość często ponieważ Karolina, która go tworzy robi kawał dobrej roboty.

Minęły już prawie dwa lata od czasu kiedy zadałem Karolinie kilka pytań (wywiad możecie przeczytać tutaj). W tym czasie Kaboompics znacznie się rozwinęło, a teraz w końcu doczekało swojej nowej odsłony. Piszę w końcu ponieważ wiem ile czasu i energii to kosztowało. Ponad 4200 zdjęć tam dostępnych zostało na nowo zretuszowanych.

kaboompics promo info 1

Minimalistyczny design nowego kaboompics jest jak najbardziej na plus, pozwala się skupić na tym co możemy chcieć znaleźć na stocku - fotografiach.

Co nowego na nas czeka? Przede wszystkim wyszukiwarka, która jest wzbogacona o możliwość wyszukiwania zdjęć w pionie lub w poziomie. Dodatkowe przydatne sortowania oraz kategorie. Możliwość przeglądania zdjęć w formie siatki przez co na raz jesteśmy w stanie przeskanować więcej zasobów.

kaboompics promo graphic 1 random pics W nowej wersji znalazłem również ciekawą i dość niespotykaną funkcję - przeglądanie zdjęć z danej sesji zdjęciowej. Dlaczego jest to rzadko spotykane - jest mało stocków, które prowadzi jedna osoba więc i trudno móc katalogować fotki w sesje, wydaje mi się jednak że jest do dosyć fajny sposób katalogowania dla osób szukających czegoś podobnego do aktualnie przeglądanego zdjęcia.

kaboompics promo graphic 2 random pics square 9

I na koniec chyba najwypaśniejszy ficzer nowego serwisu. Paleta kolorów. Gdy już znajdziemy zdjęcie, które nas interesuje zaraz obok niego wyświetli nam się sześć dominujących kolorów, które na nim się znajdują. Po pierwsze na podstawie zdjęcia będziemy w stanie stworzyć sobie podstawową paletę barw, po drugie i według mnie nawet ważniejsze - mamy możliwość wyszukiwania fotek bazując właśnie na kolorach. To jest z mojej perspektywy bardzo przydatne.
kaboompics promo graphic screen preview

Dodatkowo w pakiecie z naprawdę dobrze zaopatrzonym stockiem powstał blog, na którym Karolina będzie dzielić się informacjami nie tylko o sesjach i fotkach które pstryka ale także o tajnikach fotografii i przydatnych trickach. Z czasem możliwe, że będzie także uchylać rąbka tajemnicy o swoich komercyjnych współpracach i poradach dla blogerów.

Szanuję Karolinę za kawał dobrej roboty którą robi poprzez kaboompics - nie raz jej portal uratował mi projekt poprzez ładne zdjęcia jako placeholdery :)

Za całą część techniczna redesignu kaboom odpowiada Tomek z ant-web dla którego również oklaski za szybkie serwowanie tak dużej bazy obrazów.

 

Wieści z Rozładowani.pl