Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o możliwości zamawiania przez Messengera jedzenia, a już mamy informację o kolejnej nowości w aplikacji. Tym razem użytkownicy będą mogli zintegrować ją z posiadanym kontem PayPal i za jej pomocą przesyłać innym użytkownikom środki pieniężne. Nowa funkcja jest efektem pogłębionej współpracy między Facebookiem a PayPalem, której początki mieliśmy okazję śledzić w zeszłym roku.

Nowa opcja płatności ma być dostępna po kliknięciu na niebieską ikonę „+”, która wyświetla się w prawym górnym roku po wybraniu zakładki z kontaktami. Po jej wybraniu należy następnie wybrać button „Payments” / „Płatności” oraz wybrać PayPal jako opcję przelania środków.

PayPal w Messengerze

Warto podkreślić, że funkcja płatności w obrębie aplikacji nie jest do końca nową koncepcją. PayPal ma być alternatywą dla obecnego, autorskiego systemu Facebooka, który istnieje już od kilku lat. I choć funkcja ta miała realne szanse konkurować z takimi systemami płatności tak PayPal czy Square, nie zdecydowano się na jej rozwinięcie. Dla PayPal integracja z Messengerem również nie jest pierwszą tego typu kooperacją. Wcześniej podobne rozwiązanie wprowadzono w obrębie komunikatora Apple iMessage.

Opcja przesyłania środków w obrębie Messengera jest obecnie dostępna jedynie na rynku US. Nie wiadomo jeszcze czy i kiedy funkcja pojawi się w Polsce. Jeśli jednak tak się stanie, sądzę, że ma ona całkiem spore szanse na powodzenie. Jako osoba posiadająca notorycznie problemy z ilością wolnego miejsca na smartfonie, z chęcią usunę kolejną aplikację, zwłaszcza że nie należy ona do tych, z których korzysta się codziennie.

Integracja z Messengerem z pewnością ułatwi i przyśpieszy dokonywanie płatności dla znajomych czy rodziny. Jest także sporym ułatwieniem dla osób, które używają Facebooka jako platformy sprzedażowej – na przykład oferując swoje produkty na którejś z lokalnych grup sprzedaży i wymiany. Wg danych, jakie opublikował Facebook w zeszłym roku, grupy te mogą skupiać globalnie nawet 450 milionów użytkowników.


Posłuchaj nas!