Chodzi o to, że premiery będą rozłożone w czasie, dzięki czemu Apple nie będzie schodziło z czołówek przez najbliższe miesiące. Teraz dowiadujemy się, że już we wtorek, 8 września Apple powinno pokazać nowy model Apple Watch 6, a także iPada Air 4.

O wszystkim informuje chyba najbardziej zaznajomiony z tematyką Apple, leaker Jon Prosser. To on w ubiegłym tygodniu informował o tym, że wrzesień to czas na premierę właśnie iPada Air i smartwatcha od Apple. Teraz doprecyzowuje.

NOWY IPAD AIR

Apple zaprezentuje nowego iPada Air. Ma on przypominać iPada Pro (bez ramek i bardziej kanciaste kształty). Na razie nie wiemy wiele na temat parametrów, ale raczej na pewno nie będzie on wyposażony w najnowsze procesory Apple.

Kiedy iPhone 12?

Najpewniej jeszcze w tym miesiącu. Wszystko na to wskazuje, ale nie oznacza to, że w tym samym czasie Apple pokaże i wypuści wszystkie modele. Możliwe, że na początek dostaniemy wersje bez 5G, a dopiero w późniejszym terminie 5G i modele Max.

IOS 14 – CO O NIM WIEMY?

Widgety! Podobnie, jak w przypadku iOS 14, tak i w systemie operacyjnym na iPady otrzymujemy możliwość umieszczania widgetów na ekranie. Przydanta funkcja, chyba nawet bardziej, niż w przypadku iPhone’a.

ROZMOWY FACETIME NA IPADZIE

Wreszcie spora zmiana – podczas rozmów przychodzących nie dostaniemy zakrytego całego ekranu, bo “ktoś dzwoni”. Do tej pory nawet jak pracowaliśmy nad jakimś projektem, kiedy dzwonił telefon – cały ekran pokrywał się FaceTime’em. Teraz otrzymamy skromny pasek w górnej części ekranu.

NOWA WERSJA KALENDARZA W IPADOS 14

Tutaj wiele nie trzeba mówić – wygląda to tak, jakby designerzy Apple ostro wzorowali się na… Fantastical.

APPLE PENCIL NA NOWO

To ma być rewolucja. Rozpoznawanie pisma ręcznego ma być o wiele bardziej przyjazne. Podczas konferencji WWDC zapewniono, że będzie to bardziej komfortowe od pisania na klawiaturze. Cóż, nie mogę się doczekać testowania tej funkcji, gdyż pisanie na klawiaturze ekranowej zazwyczaj mnie dobija.