Poprzednie części były często krytykowane za powtarzalność. Ich światy, choć piękne i ogromne, często są niestety także pustawe. To wszystko ma zmienić się w najnowszej odsłonie FPSa od Ubisoftu.

Far Cry 6, podobnie jak drugi duży tytuł Ubisoftu – Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine, jest tytułem, który z powodu pandemii koronawirusa jest opóźniony. Pod koniec zeszłego roku ogłoszono, że nowa gra zadebiutuje w następnym roku podatkowym, czyli okresie między marcem 2021, a marcem kolejnego roku. Dziś wreszcie dowiedzieliśmy się trochę więcej, bowiem na piątek zapowiedziano prezentację zwiastuna z rozgrywki.

R E K L A M A

W Far Cry 6 wcielimy się w bojownika ruchu oporu – Dani Rojas. Akcja toczyć się ma na fikcyjnej, tropikalnej wyspie – Yara. Inspirowana ma być ona Kubą. Far Cry 6 ma nam zaoferować największą mapę w historii serii. Po raz pierwszy istotną częścią mapy będzie miasto – Esperanza, stolica Yary.  Więcej dowiemy się prawdopodobnie już w piątek, o godzinie 18:30 czasu polskiego, kiedy zaprezentowany zostanie film z rozgrywki. Obejrzeć go będzie można między innymi na kanale YouTube Ubisoftu i Twitchu.

Ubisoft ma spore problemy. Producent”Far Cry” pozwalał na obrzydliwe zachowania pracowników

Nie jestem jakimś wielkim fanem serii Far Cry,  jednak obietnica dodania do najnowszej wersji tętniącego życiem miasta, sprawia, że czekam na ten tytuł z niecierpliwością i pewnością w piątek usiądę przed komputerem, by przyjrzeć się prezentacji rozgrywki w nadchodzącym Far Cry 6.