Electronic Arts ogłosiło na swoim blogu, że szykuje swoim fanom pewną niespodziankę. Poza uproszczeniem identyfikacji i zachowaniem dotychczasowych przywilejów gracze mogą liczyć na nowe bonusy w postaci ekskluzywnych wyzwań w grach oraz comiesięczne zestawy nagród dla abonentów przy niektórych tytułach.

Usługi subskrypcji gier EA Access i Origin Access otrzymają odświeżoną nazwę i wygląd już 18 sierpnia. Usługi EA Access i Origin Access Basic staną się EA Play*, a Origin Access Premier zmieni się w EA Play Pro. Wszystkie wspaniałe korzyści (dostęp do biblioteki najlepszych tytułów, przedpremierowe wersje próbne i 10% zniżki dla abonentów) nigdzie się nie wybierają. Właściwie, to w najbliższych miesiącach dodamy jeszcze więcej — zaczynając od ekskluzywnych wyzwań w grach i comiesięcznych zestawów nagród dla abonentów w wybranych tytułach.

Nazwę zmieni również doroczna konferencja EA. Dotychczas event nazywał się EA Play, teraz zyskuje nazwę EA Play Live. Jest to więc naprawdę kosmetyczna zmiana, jednak w połączeniu z zespoleniem dotychczasowych usług subskrypcyjnych trudno nie docenić tej tendencji uspójniającej komunikację firmy z użytkownikiem. Fani EA będą mogli cieszyć się z większej wygody i ułatwieniu w poruszaniu się po propozycjach marki. Czy jednak sytuacja będzie miała wpływ na przyrost liczby nowych użytkowników? Nie sądzę.