Już niebawem Netflix przestanie działać na niektórych urządzeniach Samsunga

Już niebawem Netflix przestanie działać na niektórych urządzeniach Samsunga

Opublikowano 7.11.2019 7:56 -


W ostatnim czasie Netflix negatywnie zaskakuje swoich fanów. Niedawno wspomniałam Wam o zakazie dzielenia się kontem, a na kolejne złe wieści nie trzeba było długo czekać. Tym razem sprawa jest równie poważna, bowiem platforma streamingowa ma niebawem zniknąć z wielu telewizorów marki Samsung.

Informacja ta wyszła od samego producenta, który zapowiada, że od 1 grudnia właściciele kilku modeli telewizorów będą musieli się pożegnać z dostępem do Netflixa. Mowa o aplikacji platformy streamingowej, wbudowanej w Smart TV, jaka ma zniknąć z powodu ograniczeń technicznych. Samsung opublikował pełną listę sprzętów pozbawionych możliwości oglądania filmów z Netflixa. Koniecznie sprawdźcie, czy Wasz telewizor nie znalazł się wśród wymienionych urządzeń!

[AKTUALIZACJA]

Firma Samsung wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

„Samsung został niedawno poinformowany przez firmę Netflix, że od 1 grudnia 2019 r. aplikacja Netflix nie będzie wspierana na wybranych modelach telewizorów Smart TV z 2010 i 2011 roku, które sprzedawane były w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy tych produktów, otrzymają powiadomienie o zmianie,  gdy otworzą aplikację Netflix na swoim Smart TV. Nadal jest wiele innych urządzeń, wspieranych przez Netflix, które można połączyć z telewizorem Smart TV, aby korzystać z aplikacji. Lista obsługiwanych urządzeń dostępna jest na stronie netflix.com/compatibledevices”.

Samsung rezygnuje z aplikacji Netflixa na swoich Smart TV?

Sprawa ta dotyczy co prawda tylko starszych modeli, jednak na pewno uderzy ona w wielu użytkowników Samsunga. Do tej pory na każdym Smart TV pojawiała się aplikacja Netflixa, umożliwiająca oglądanie filmu po uzyskaniu połączenia z Internetem. Zapewne wielu z Was korzystało z takiej możliwości, która była komfortowa i pozwalała oglądać ulubione produkcje na dużym ekranie.

Jak oficjalnie podaje producent, musi on zrezygnować z dostępu do platformy streamingowej, a to wszystko ze względów technicznych. Oznacza to, że 1 grudnia na wielu telewizorach tej marki Netflix przestanie działać. Ich użytkownicy mieli zostać poinformowani o tej sprawie odpowiednio wcześniej, jednak jeśli nie dostaliście żadnego powiadomienia, a nie jesteście pewni swojego telewizora, sprawdźcie kompatybilne urządzenia TUTAJ.

Zakup nowego sprzętu samsunga czy oglądanie seriali na laptopie?

Koreańskiemu producentowi zależy na tym, by użytkownicy nie odwrócili się od marki. Dlatego zamierza on upewnić się, że każdy posiadacz telewizora z wygasającą usługą Netflixa, będzie miał jakąkolwiek alternatywę. Mowa o Blu-Ray, konsoli czy innych urządzeniach, pozwalających na korzystanie z platformy. Nadal nie wiadomo, co konkretnie skłoniło Samsunga do podjęcia takich kroków. Można się domyślać, że ma to coś wspólnego z zakazem udostępniania haseł, jednak na ten moment trudno to określić. Z każdej strony pojawia się coraz więcej zapytań od użytkowników, można więc się domyślać, że producent niebawem zdradzi nam więcej szczegółów.

Źródło: Independent

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]