Już możesz kupić domenę z rozszerzeniem .GAME

Już możesz kupić domenę z rozszerzeniem .GAME

Opublikowano 1.06.2016 9:58 Aktualizacja: 6.01.2019 12:43 - 1


Tym razem w świecie domen ukłon w kierunku wszystkich związanych ze światem gier. Oficjalnie wystartował kilka dni temu rejestr przeznaczony dla graczy mniejszych i większych. To co jednak powinno ich charakteryzować, pomijając ich wielkość to także zasobny portfel, bo nowa końcówka .GAME tania nie jest.

Na początku maja informowałem Was o że jeszcze w tym miesiącu wystartuje rozszerzenie .GAME. Tak też się stało, oficjalnie można zarejestrować własną końcówkę z tą interesującą nazwą. Oceniając jednak tylko aspekt sprzedaży w ilościach, to o sukcesie mowić ciężko, gdyż domen sprzedano nieco ponad 1600 sztuk. To wynik patrząc na resztę stawki mizerny, jest jednak w tym wszystkim jeden haczyk. Cena pojedynczej domeny to okolice $317. A to daje przy tak małej sprzedaży bagatela $0,5mln!

Oczywiście nowe rozszerzenie celuje we wszelkie marki zajmujące się produkcją czy też dystrybucją gier lub wszytkich tych związanych z tym światem, z nieco zasobniejszym portfelem. I tak ze znanych marek, Sony zarejestrowało rozszerzenie PlayStation.game, Microsoft xBox.game a stawkę zamyka samo Apple z domenami: iPad.game, AppleTV.game, AppleWatch.game.

Ponoć nawet Blizzard jak i sam Rockstar skusili się na własną domenę. Pomysł oryginalny i z pewnością trafiony, a sprzedaż nie musi być kolosalna, by była mowa o sukcesie. Wystarczy spojrzeć na kwoty, które za sprzedażą stoją.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację