Wczorajsza prezentacja Google obfitowała w różne sprzęty. Wśród nich pokazano Pixela 5, głośnik Nest, a także nowego Chromecasta. To ostatnie urządzenie jest szczególnie ciekawe, bowiem zostało wyposażone w pilota oraz platformę Google TV.

Nowy Google Chromecast

Zasada funkcjonowania Chromecasta jest dość prosta. Pozwala na strumieniowanie treści z urządzenia mobilnego – smartfona, tabletu, a także laptopa na telewizor, do którego jest podłączony. To się oczywiście nie zmienia. Jednak wraz z nowym Chromecastem debiutuje platforma Google TV, ale o tym później. Wygląd nowego Chromecasta nawiązuje do poprzedniej wersji. Dostajemy zatem urządzenie wyposażone w krótki kabel ze złączem HDMI, a także portem do ładowania. Google zaznaczyło, że Chromecast obsłuży obraz w jakości 4K HDR z prędkością na poziomie 60 kl/s. Na wyposażeniu znajduje się także pilot, którego we wcześniejszych wersjach nie było.

chromecast 2020 1

Pilot w zestawie z Chromecastem

Pilot dołączony do nowego Chromecasta to dość minimalistyczny kontroler. Wyposażony został w przycisk odpowiedzialny za szybki dostęp do Asystenta Google. Tym samym wszelkie zapytania kierowane do asystenta zbierane są przez mikrofon w pilocie. Ponadto na pilocie znajdziemy szybki dostęp do YouTube oraz Netflixa. Poza tym pilot pozwala na podstawowe zarządzanie Chromecastem, czyli poruszanie się po platformie Google TV, wyciszenie i samo włączanie urządzenia.

Google TV

Platforma Google TV zawiera funkcje znane z Android TV, ale w nowym opakowaniu. Google TV skupia się na umożliwieniu dostępu do różnych platform VOD, bez konieczności streamowania filmów ze smartfona czy tabletu. W nowej platformie Google postawiło na rekomendacje. Zatem jeśli jesteśmy zalogowani do kilku serwisów streamingowych, Chromecast przedstawi nam najlepsze propozycje z ich biblioteki filmów. Możemy także wykorzystywać Asystenta Google do wyszukiwania najlepszych filmów, ale nie tylko ich. Asystent Google ma urozmaicać korzystanie z Chromecasta. W nowym Chromecaście możliwe będzie także korzystanie z telewizji na żywo.

Cena i dostępność

Nowy Chromecast dostępny jest już w Stanach Zjednoczonych. Jego cena to 49.99 dolarów. Do końca roku Google ma go wprowadzić do sprzedaży w innych krajach.

Źródło: Google


Posłuchaj nas!