Już jest najnowszy numer CD-Action wydany przez Fantasyexpo

Opublikowano 25.08.2020 14:14 -


Właśnie ukazało się najnowsze wydanie CD-Action. Nie byłoby w tym nic dziwnego, wymagającego komunikatu, gdyby nie fakt, że czasopismo zostało przejęte przez Fantasyexpo i to pierwszy numer gazety wydany przez tę agencję. 

W kwietniu tego roku redakcja CD-Action otrzymała wypowiedzenia. Wtedy też nie było do końca jasne co dalej z tym popularnym na polskim rynku wydawniczym tytułem. Z tym czasopismem kojarzy mi się słowo „pierwszy”. To było pierwszy mój tytuł na temat gier, z pierwszą grą, w którą grałem na moim pierwszym komputerze. Pamiętam, że to był numer z grą Shogo: Mobile Armor Division. Bardzo dawne czasy, ale wtedy przez kilka lat rodzice wykupowali mi prenumeratę CD-Action. Dlatego też ze smutkiem i łzą w oku przyjąłem wiadomość o możliwości zakończenia wydawania CD-Action, mimo że już dzisiaj nie czytam tego tytułu. Jednak w lipcu pojawiło się światełko w tunelu. CD-Action zostało przejęte przez agencję Fantasyexpo, która zapowiadała kontynuację tytułu, a także jego rozwój.

Nowy numer CD-Action
Źródło: CD-Action

Nowy numer CD-Action

Teraz ukazał się pierwszy numer CD-Action wydany przez Fantasyexpo. Właściciele w oficjalnym komunikacie podają, że wśród osób odpowiedzialnych za czasopismo znalazł się Dawid “spikain” Bojarski, pełniący funkcję redaktora naczelnego, Daniel “CormaC” Bartosik, zasiadający na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego oraz Anna “Anya” Raguza, która jest odpowiedzialna za korektę. Ponadto, przedstawiciele Fantasyexpo podają, że na łamach czasopisma pojawiać się będą teksty dawno niewidzianych tam autorów, już teraz są to: gem, Berlin, MQc. Pierwszy numer wydany przez Fantasyexpo pozbawiony jest pełnej wersji gry, ale agencja nie rezygnuje całkowicie z tego pomysłu, musi go odpowiednio przeanalizować. Nowy numer CD-Action dostępny jest w kioskach oraz w wersji cyfrowej, a jego cena to 12,99 zł. 

Pamiętacie dinozaura z Chrome? Oto wersja na sterydach – Dino Swords

W środku zapowiedzi, recenzje i testy

W środku magazynu czytelnicy mogą znaleźć zapowiedzi nowych tytułów gier, a wśród nich Shadow Warrior 3, Halo Infinite oraz FIFA 21. Pokuszono się o recenzje 31 gier w tym Horizon Zero Dawn,  Fast & Furious: Crossroads, Death Standing, Destroy All Humans!. Ponadto w najnowszym CD-Action pojawiły się teksty publicystyczne oraz testy sprzętów. 

Zapomnijcie o “Batman: Arkham”. Pałeczkę przejmują “Suicide Squad” i “Gotham Knights”

CD-Action będzie się rozwijać

Właściciele zapowiadają, że czasopismo będzie dalej się rozwijać, a jednocześnie wracać poziomem jakości do starszych wydań. Pojawić się ma nowa wersja strona internetowej, a także kanał na YouTube. 

Źródło: CD-Action

Wieści z Rozładowani.pl