Informowaliśmy Was o przeciekach dotyczących nowego modelu gimbala od DJI, które zostały opublikowane przez portal WinFuture. DJI nie czekało długo i zaprezentowało oficjalnie OM 4. Okazuje się, że przecieki mówiły prawdę na temat nowego sposobu montażu telefonu na gimbalu.

DJI Osmo Mobile 4 będzie mieć magnetyczny system montażu telefonu

Magnetyczne mocowanie telefonu w DJI OM 4

DJI OM 4 został wyposażony w magnetyczne mocowanie smartfona. To najważniejsza zmiana w porównaniu do poprzednich modeli. DJI umożliwiło dwa sposoby magnetycznego montażu smartfona w gimbalu. Pierwszy z wykorzystaniem uchwytu z zaciskami montowanego na tylnej obudowie smartfona, który może się tam znajdować przez cały czas, nie trzeba go odłączać. Drugi wykorzystujący pierścień przyklejany również do tylnej obudowy smartfona. To drugie rozwiązanie przypomina istniejące już uchwyty, które nie były dotychczas wykorzystywane jako mocowanie do gimbala.

Obydwa sposoby montażu smartfona są o wiele łatwiejsze, niż dotychczasowe, co sprawia, że skorzystać z możliwości gimbala możemy w trybie natychmiastowym. Producent zapewnia, że obydwie możliwości są bardzo bezpieczne dla urządzeń.

Dostępne tryby pracy

Zgodnie z przewidywaniami, gimbal został wyposażony w baterię pozwalającą na 15 godzin jego ciągłej pracy. Dodatkowo gimbal może być wykorzystywany jako przenośna ładowarka. DJI OM 4 wspiera technologię ActiveTrack 3.0. Dzięki niej możliwe jest śledzenie ruchu nagrywanych osób. Według producenta, najnowsza wersja tej technologii ma w lepszy sposób odróżniać osoby dorosłe, dzieci oraz zwierzęta. Na pokładzie nowego gimbala od DJI nie zabrakło także sterowania gestami. Za ich pośrednictwem można robić zdjęcia, a także rozpoczynać i kończyć nagrywanie wideo. Ponadto, gimbal ma zaprogramowane tryby pracy takie jak: DynamicZoom – dostosowanie zoomu do obiektu, od którego użytkownik się oddala, aby uzyskać wygląd znany z kinowych filmów; Timelapse; Motionlapse, Hyperlapse; zwolnione tempo; tryb sportowy; tryb panoramy; Spin Shot Gimbal Movement; szablony pracy.

Gimbal DJI OM 4

Cena DJI OM 4

DJI OM 4 dostępny jest już w sprzedaży. Można go zamówić poprzez oficjalną stronę producenta. Nowy gimbal został wyceniony na 149 Euro.

Aktualizacja:

W Polsce gimbal DJI OM 4 można kupić za 699 zł.

Źródło: DJI


Posłuchaj nas!