Na pokładzie statku znajdzie się cztery osoby. Będą to Sian ProctorChris SembroskiJared Isaacman i Hayley Arceneaux. Konkurencja SpaceX, czyli Jeff Bezos czy Richard Branson. Statek SpaceX ma jednak wznieść się najwyżej z tych trzech, dlatego śledzimy bacznie start misji.

Jared Isaacman wykupił miejsce dla siebie, a także dla pozostałem trójki. I to właśnie on będzie szefem całej misji i kapitanem na statku. Inspiration4 wystartuje dzisiaj o godzinie 2:02 w nocy czasu polskiego.

Inspiration4. Pierwsza misja turystyczna od SpaceX

Sama podróż będzie trwała niespełna trzy dni. W tym czasie kapsuła osiągnie wysokość 550 km od Ziemi. Transmisja odbędzie się na kanale YouTube SpaceX. Całość możecie śledzić na poniższym video. Jedno jest pewne – będzie to

Zespoły SpaceX i Inspiration4 spotkały się wczoraj w siedzibie SpaceX w Hawthorne w Kalifornii, aby ocenić gotowość rakiety Falcon 9, kapsuły Dragon, systemów naziemnych, szkolenia załóg i innych kluczowych elementów systemu lotów kosmicznych SpaceX dla Inspiration4 — historycznej pierwszej całkowicie cywilnej misji lotów kosmicznych na orbitę.

-czytamy w oświadczeniu SpaceX.

Od ogłoszenia w marcu 2021 r. załoga Inspiration4 skoncentrowała się na szkoleniu i przygotowaniu misji, spędzając ostatnie sześć miesięcy na przeprowadzaniu szeregu szkoleń, w tym treningu wirówkowego, symulacji Dragona, obserwacji innych operacji startowych SpaceX, szkolenia Zero-G, szkolenie wysokościowe i dodatkowe zajęcia, symulacje i testy medyczne. To przygotowanie było niezbędne w rozwoju zespołu i gotowości do odbycia pierwszej komercyjnej załogi na orbicie Ziemi.