Apple dzisiaj wieczorem wypuści najnowszą wersję systemu operacyjnego.

Zgodnie z obietnicą dzisiaj około godziny 19 powinna być dostępna najnowsza wersja iOS 15. Premiera iPhone 13 odbyła się tydzień temu, dlatego Apple już dzisiaj wypycha aktualizację.

Nowa wersja wprowadza kilka nowości, również w designie. Oprócz zmian wyglądu doczekamy się m.in. funkcji SharePlay. Pozwala ona na wspólne oglądanie filmów i seriali, czy też słuchanie muzyki razem z przyjaciółmi przy połączeniu FaceTime.

R E K L A M A

iOS 15 – oficjalna lista nowości

Od prawie dwóch lat żyjemy w pandemii, dlatego nie dziwi to, że oprogramowanie systemu iOS dostaje funkcje, które pomagają odnaleźć się w nowych czasach. Mam tu na myśli „Tryb skupienia” w iOS, który bez wątpienia dedykowany jest wszystkim tym, którzy wykonują pracę zdalną. Wspomniana wcześniej funkcja SharePlay pomaga z kolei na łatwiejszy kontakt z bliskimi.

SharePlay

Oglądając film lub serial, słuchając muzyki czy udostępniając sobie ekran, możecie równolegle prowadzić rozmowę przez FaceTime – tak działa SharePlay, czyli zupełnie nowa funkcja pozwalająca przeżywać emocje wspólnie z rodziną i przyjaciółmi bez względu na dzielący Was dystans.

Kolekcje zdjęć

Kiedy w apce Wiado­mości otrzymasz kilka zdjęć, zobaczysz je w postaci kolażu lub estetycznego stosu, który możesz wygodnie wertować. Stuknij, żeby wyświetlić zdjęcia na planie siatki albo dodać Tapback. Kilka stuknięć i masz fotki zapisane w bibliotece.

Tryb skupienia

Tryb skupienia poprawia Twoją koncentrację, kiedy musisz się skupić czy nawet wyłączyć z otoczenia. W Trybie skupienia otrzymujesz tylko wybrane powiadomienia. Możesz więc w pełni oddać się pracy albo w spokoju zjeść obiad. Stuknij jedną z proponowanych opcji Trybu skupienia lub skonfiguruj własną.

Pokaż swój status

O wyciszenie łatwiej, kiedy inni wiedzą, że nie należy Ci przeszkadzać. Dlatego w Trybie skupienia Twój status jest automatycznie wyświetlany w Wiado­mościach. Jednak w naprawdę pilnych sprawach nadal można się z Tobą skontaktować.

Podsumowanie powiadomień

Paczka powiadomień – wysyłana każdego dnia o wybranej godzinie – pomaga szybko zorientować się w bieżącej sytuacji. Kolejność listy jest przemyślana, bo decyduje o niej ważność powiadomienia. Najistotniejsze znajdziesz na samej górze.

Jak co roku, Apple wypuszcza system zazwyczaj w godzinach wieczornych czasu polskiego. Aktualizacja powinna być zatem dostępna około godziny 19, ale pobieranie może być utrudnione ze względu na przeciążenia serwerów. Warto też wstrzymać się 2-3 dni z aktualizacją, dopóki nie pojawią się pierwsze recenzje i ewentualne ostrzeżenia o błędach.