JS Quiz - sprawdź jak dobrze znasz JavaScript

JS Quiz – sprawdź jak dobrze znasz JavaScript

Opublikowano 6.11.2016 21:05 - 2


Gdyby miał palcem wskazać technologie, której nigdy nie lubiłem i która nigdy nie lubiła mnie, byłaby to JavaScript. Byłem święcie przekonany, jeszcze na studiach lata świetlne temu, że nie ma sensu się do niej przyzwyczajać, bo zaraz zniknie z webowego świata. Był to moment, że wszyscy zakochani byli w PHP, a JS każdy traktował jak emeryta technologicznego, którego dni są policzone. Ależ się poodwracało, prawda?

Nie dość, że JS w sile wieku, to jeszcze napędzane tymi wszystkimi bibliotekami, którymi można robić cuda. Zaś umiejętności ich obsługi pożądane są na rynku pracy jak nic innego, od kiedy wszyscy robią oprogramowanie w przeglądarkach. Dziś, w ramach niedzielnego, bardzo luźnego i niezobowiązującego wpisu, mam dla Was coś bardzo interesującego.

Quiz, który sprawdzi waszą znajomość rynku i z pewnością, pokaże lub uświadomi braki. Z przymrużeniem oka oczywiście. Moje wyszły dość szybko, bo po wielu próbach największy wynik, jaki udało mi się wykręcić, to raptem marne 3 punkty, a komunikat który pojawił się na koniec, właściwie nie wymagał odpowiedzi. Jest ona oczywista.

zrzut-ekranu-2016-11-06-o-20-26-50

Mają mnie. Jak u Was? Pamiętajcie, że bez screena się nie liczy. Swojego skilla możesz sprawdzić tutaj.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację