No dobrze – w jakim celu? Przecież równie dobrze najprostszym edytorem można wykonać tą operację. Wszystko się zgadza, założenie serwisu jest powtarzanie tej czynności hurtowo – byle też nie za dużo, ze względu na wagę plików. Dalej nasuwa się pytanie – „Po co?” skoro to wszystko można zrobić za pomocą najprostszych edytorów graficznych. Odpowiedź jest prosta – nie każde wie i chce wiedzieć w jaki sposób wykonać operacje pomniejszenia zdjęcia. Tutaj skrypt zrobi to za nas.

Oczywiście dla bardziej wprawionych fotografów amatorów – narzędzie będzie  bezużyteczne – bo wysłanie kilkuset zdjęć, gdzie każdy o wielkości co najmniej 3MB to istny koszmar. Wszystko się zgadza, niemniej jestem pewien, że serwis znajdzie sobie użytkowników :)

Po założeniu konta mamy możliwość hurtowego wysłania zdjęć. Skrypt zakolejkuje nasze zdjęcia po czym udostępni ich miniatury do podglądu i pozwoli na automatyczne ich wysłania na portal Flickr czy Picassa.

Ja osobiście dla tych „bardziej zaawansowanych” fanów fotografii (do których sam należe -> Nikon rządzi ;) ) polecam bardziej prostą aplikacja Open Source o nazwie FastStone Image Viewer. Prócz tego, że hurtowo zrobimy resize, to jeszcze będziemy mogli z automatu ustawić dodawanie znaku wodnego, np. z nazwą naszej witryny


Posłuchaj nas!