Jony Ive, designer Apple od 27 lat, odchodzi 3 miesiące przed premierą iPhone'a

Jony Ive, designer Apple od 27 lat, odchodzi 3 miesiące przed premierą iPhone’a

Opublikowano 28.06.2019 8:03 -


Mówią, że nic nie dzieje się przypadkowo. I właśnie takie samo wrażenie odnoszę po informacji, jaka wczoraj spadła na fanów marki Apple. Jony Ive, wieloletni designer firmy, opuszcza Apple. Wszystko dzieje się na trzy miesiące przed premierą nowych iPhopne’ów.

Można powiedzieć, że najnowsze smartfony od Apple są już dawno zaprojektowane i czekają tylko na rozpoczęcie sprzedaży, ale jednak nasuwają się jakieś myśli.

Jony Ive pracował w Apple 27 lat i stał się żywą legendą. Teraz odchodzi i zakłada własną firmę o nazwie LoveFrom. Po śmierci Steva Jobsa, to właśnie ten Brytyjczyk miał największy wpływ na całe Apple. Projektował oczywiście iPhone’y, ale także iMaci czy iPody. Jego projekty narzucały całemu światu trendy na lata.

„To zdaje się naturalny i odpowiedni czas, aby dokonać tej zmiany”.

Tak Ive tłumaczy powody swojego odejścia. Niewątpliwie ostatnie zmiany w Apple sugerują, że może tam dziać się coś niedobrego. Mimo wszystko mam nadzieję, że się mylę. W kwietniu odeszła szefowa sprzedaży detalicznej, Angela Ahrendts. Inwestorzy już obawiają się spadków sprzedaży produktów marki Apple.

Na tę chwilę nie wiemy praktycznie nic na temat nowej firmy projektanta. Jedyne co udało się ustalić, to fakt, że jednym z głównych klientów LoveFrom będzie firma… Apple. Ekipa projektantów ma skupiać się na urządzeniach „do noszenia” – m.in. smartwatche. Na jego miejsce Apple zatrudni co najmniej dwóch nowych projektantów.

Jony Ive – legenda Apple

Pracując w Apple, Ive zdobył szereg nagród za swoje dokonania. Jego wyróżnienia najczęściej argumentowane były tym, że stawia na minimalizm, co stało się domeną Apple. Na co dzień mieszka w San Francisco, niedaleko siedziby Apple w Cupertino. Stał się dość sławny, kiedy często widywany był w okolicznych klubach. Jego sukces w Apple sprawił, że on sam ma bardzo dobrą opinię i traktowany jest w Stanach jako ekspert w swojej branży.

„Po prawie 30 latach i niezliczonych projektach, jestem najbardziej dumny z długotrwałej pracy, jaką wykonaliśmy, aby stworzyć zespół projektowy”.

Jaka będzie przyszłość Apple bez Ive’a? Na pewno jeszcze w jesiennych premierach urządzeń nie zauważymy różnicy, ale przyszły rok będzie zapewne spod pióra nowych projektantów.

Tekst jest aktualizowany na bieżąco.

Wieści z Rozładowani.pl