W informacjach prasowych od Spotify możemy dowiedzieć się, że to jego podcast właśnie był najczęściej wyszukiwanym w całej platformie. Ewidentnie musiało im zależeć na ściągnięciu go do siebie.

Jeśli nie znacie Joe, to polecam się zapoznać, bardzo fajny podcast z ciekawymi gośćmi i ponad 1600 odcinkami na liczniku. To u niego Elon Musk zapalił blanta 😎

Spotify dogadało się z Joe za nie małą kwotę ponad 100 milionów dolarów. Skąd tyle pieniędzy? Otóż podcast jeszcze w 2020 roku ma być dostępny tylko na ich platformie. Ale skąd taki spadek wyceny giełdowej?

Screenshot 2020 09 04 at 11.54.57

Chodzi o cenzurę. Otóż nie wszystkie odcinki jego podcastu są na chwilę obecną dostępne na platformie. Brakuje tych kontrowersyjnych oraz tych, w których gośćmi było osoby z mocno prawicowymi poglądami. Taki ruch ewidentnie nie spodobał się inwestorom. Podpisanie kontraktu i największy spadek miał miejsce we wtorek. W środę kilka odcinków początkowo niedostępnych pojawiło się w Spotify, ale niewiele. Ciekawe, czy działania akcjonariuszy wymuszą na Spoti zmianę decyzji. Mam nadzieję, że tak. Internet nie lubi cenzury.

Poniżej znajdziecie podcast już dostępny na Spotify.