C

óż za fantastyczne wieści od Netflixa. Dzisiaj w ramach zapowiedzi nowości, które ujrzą światło dzienne, pojawiła się także zapowiedź drugiej serii cholernie popularnego dokumentu (64mln odtworzeń przez pierwsze 4 tygodnie po premierze): Król Tygrysów 2 (ang. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness). 

Król Tygrysów 2 już wkrótce!

Historia głównego bohatera Joe Exotic brzmi jak z słodko-gorzki kryminał. Mamy tutaj piękne zwierzęta, żądze władzy, ogromne ego, poligamie i eskalujący konflikt z Caroline Baskin, która prowadzi konkurencyjną placówkę. Emocji w tym dokumencie nie brakuje, a ja sam połknąłem go w kilka wieczorów. Wszystko jest tam mocno surrealistyczne, osadzone w amerykańskiej rzeczywistości. Joe Exotic jest cholernie barwną postacią, ale nie jestem do końca przekonany, że na pewno wszystko ma dobrze w głowie poukładane. Jak pisała Patrycja:

W pierwszym kwartale 2020 roku Exotic zyskał sławę jako kolorowa gwiazda Tiger King: Murder, Mayhem and Madness. Produkcja przyciągnęła przed ekrany miliony osób na całym świecie, a wśród nich nawet samego syna prezydenta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa Jr. Wieloletnia rywalka i działaczka na rzecz praw zwierząt _ Carole Baskin – która była celem Joe, stała się również jedną z bohaterek Netflixowego serialu. Jej jednak również na marne doszukiwać się „po jasnej stronie mocy”. Baskin przez coraz więcej osób jest podejrzewana nie tylko o wrobienie Exotica, ale i o zamordowanie własnego męża i nakarmienie jego szczątkami tygrysów

I to esencja całego tego dokumentu, w którym jest wiele przestrzeni i brak jednoznacznych odpowiedzi. Wiele pozostawione jest w opinii widza, który sam musi opowiedzieć się za jednej ze stron. Wygląda jednak na to, że odsiadka w więzieniu nie przeszkodziła producentom Netflix, nagrać kolejną, drugą wersje Króla Tygrysów.

Mimo wszystko były opiekun zwierząt z Oklahomy odsiadując zasądzony wyrok, przy każdej możliwej sytuacji próbuje skrócić sobie czas utraconej wolności. Również od momentu premiery „Tiger King”, zwolennicy Joe rozpoczęli dość ekspansywną kampanię o przedterminowe zwolnienie go z więzienia, a jedyną okazją miał stać się właśnie Trump. Adwokaci Maldonado-Passage złożyli nawet we wrześniu 257-stronicowy formalny wniosek do Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych

Netflix nie zdradza właściwie żadnych detali, czego możemy się spodziewać, ale nie ma co liczyć na Joe Exotica podanego inaczej niż poprzez najpewniej rejestrowane rozmowy, wprost z więzienia. To jednak bez znaczenia, na pewno nawet tak skąpa forma przekazu na pewno nie ograniczy tego, co do powiedzenia jeszcze ciekawego ma Król Tygrysów. Najpewniej także poznamy kulisy rozprawy sądowej.

Prócz Króla Tygrysów, Netflix zapowiedział dodatkowo 4 nowe dokumenty, które mają orbitować wokół szeroko rozumianego scamu. Zapowiada się interesująca jesień na Netflix!


Posłuchaj nas!