Kryteria dla tej niedługiej listy pozostają bez zmian. Wymienione tutaj seriale charakteryzują się nie tylko optymalnie krótkimi odcinkami, ale też fabułą, która nie wymaga stałego zaangażowania (albo jest nieskomplikowana, albo twórcy zadbali to, by odbiorca się nie pogubił.

Romantyczny serial z krótkimi odcinkami – „Love Life” (HBO GO)

Walentynki już za nami, ale temat miłości towarzyszy przecież człowiekowi każdego dnia. Serial „Love Life” serwuje widzom raptem 30-minutowe epizody, dzięki którym mogą sobie uświadomić, że zakochiwanie się i trwanie w związku to dla każdego wcale nie taka łatwa sprawa. Całość zrobiona z humorem i nadzwyczaj naturalna.

Oficjalnie o serialu „Love Life”

Anna Kendrick w serialowej komedii romantycznej. Świeże spojrzenie na drogę od pierwszej miłości do tej ostatniej oraz to, w jaki sposób ludzie, których spotykamy wpływają na to, jacy jesteśmy, kiedy decydujemy się zostać z kimś na zawsze.
love life

Serial z krótkimi odcinkami o rasizmie – „Drodzy biali!” (Netflix)

Emisja serialu rozpoczęła się jeszcze w 2017 roku, ale hej, jestem zabiegana, więc nie miałam czasu się z nim zapoznać. W 30-minutowych odcinkach śledzimy życie studentów na jednym z uniwersytetów. Jeżeli myśleliście, że problemu rasizmu już nie istnieje, to macie jeszcze jedną szansę, by zweryfikować swoje obserwacje. Poza inteligentnie poprowadzonymi wątkami dotyczącymi problemów społecznych mamy tutaj również sporo śmiechu i ciekawą intrygę.

Oficjalnie o serialu „Drodzy biali!”

Grupa czarnoskórych studentów zmaga się z problemami społecznymi na elitarnym uniwersytecie, gdzie, wbrew pozorom, nadal występują podziały rasowe.
Dear White People Vol 2 poster 600x816 1

Zabawny serial z krótkimi odcinkami – „Co robimy w ukryciu” (HBO GO)

Film Jemaine’a Clementa i Taika’i Waititiego pod tym samym tytułem z 2014 roku zrobił niemałe zamieszanie wśród widzów na całym świecie i otworzył twórcom furtkę do wielkiego świata. Serialowa odsłona wampirzych perypetii z pewnością zachwyci wszystkich dotychczasowych fanów tego horroru-komedii. Każdy odcinek trwa niespełna 30 minut. Produkcja koncentruje się na innych bohaterach niż film, ale rozgrywa się w tym samym świecie i emanuje bardzo podobną aurą specyficznego humoru.

Oficjalnie o serialu „Co robimy w ukryciu”

Perypetie trójki wampirów ze Staten Island, których odwiedza niespodziewanie mroczny przywódca.
7918947.3

Gdybyście chcieli wrócić szybko do poprzednich zestawień seriali dla zabieganych, zapraszam do wpisu pierwszej puli propozycji oraz drugiej listy podpowiedzi.