SpaceX pokazuje wideo ze środka Starship! To w nim ludzie polecą na Marsa – olbrzymia przestrzeń

SpaceX pokazuje wideo ze środka Starship! To w nim ludzie polecą na Marsa – olbrzymia przestrzeń

Opublikowano 1.10.2019 15:05 -


Niespełna kilka godzin temu pisałem o tym, że Elon Musk zapowiedział, że rakieta, która ma zabrać ludzi na Marsa, wzbije się na ziemską orbitę w ciągu pół roku. Teraz pojawiają się kolejne informacje. Szef SpaceX udostępnił wideo ze środka prototypu swojej rakiety Starship.

To właśnie na pokładzie tego statku ludzie będą podróżować na Marsa. Wideo pokazuje wnętrze ładowani. Trzeba przyznać, że olbrzymia przestrzeń robi wrażenie.

„Wersja produkcyjna będzie o wiele bardziej dopracowana niż ten prototyp, ale nadal będzie miała podobny wygląd”.

-mówi Elon Musk.

Docelowo rakieta będzie znacznie wyższa, a Musk dodał, że „pozwoli nam to zamieszkiwać inne światy”. SpaceX nie ukrywa, że chce wykorzystać sprzęt do kolonizacji Marsa, stąd projektowana rakieta. Dzięki niej odbędzie się wiele podróży kosmicznych dziennie (!).

Starship Mk 1 zbudowany jest ze stali nierdzewnej. Prototyp ma 50 metrów wysokości. Będzie to rakieta testowa, użyta przez SpaceX do eksperymentów z tworzonymi technologiami. Takie badania mają doprowadzić do podróży na Marsa. Zwróćcie uwagę na echo dźwięku na wideo, które pokazuje, z jak dużą przestrzenią mamy do czynienia.

W rakiecie zbiorniki na paliwo znajdują się w dziobie statku, tak, aby zrównoważyć ciężar silnika z tyłu. Sam Musk twierdzi, że „jest to najbardziej inspirująca rzecz, jaką kiedykolwiek widział”.

„To naprawdę będzie epickie móc widzieć, jak ta rzecz wystartuje i wróci na Ziemię”.

– tak o planach wyniesienia statku na ziemską orbitę mówi Elon Musk.

Wieści z Rozładowani.pl