Jest oficjalna polska cena Xboxa Series S: tylko 1349,00 zł - jak odpowie Sony?

Opublikowano 8.09.2020 15:47 -


Dzisiaj rano pojawiły się zaledwie plotki i potencjalne ceny, ale kilka godzin później Microsoft zabrał już oficjalne stanowisko w tej sprawie. Na jesieni pojawią się dwie konsole Microsoftu: Xbox Series X i mniejsza - a jak się okazuje najmniejsza - Xbox Series S.

W godzinach porannych zobaczyliśmy wideo i kilka danych na temat nowej konsoli Microsoftu. Teraz nawet polski oddział Xboxa potwierdził te doniesienia - Xbox Series S będzie kosztowała 1349,00 zł.

Microsoft Xbox Series S - jak odpowie Sony?

I to jest istotne pytanie. Można przypuszczać, że Sony ma coś w zanadrzu, a być może asem z rękawa będzie dość konkurencyjna cena za PlayStation 5? Poczekamy i zobaczymy, na pewno najbliższe tygodnie będą w tej kwestii dość interesujące.

Wysokość ceny można porównać natomiast z ceną głównej konsoli, czyli z One Series X. Ta kosztować ma 499 dolarów, zatem różnica jest znacząca. Cena i brak napędu to nie jedyne rozbieżności. Tańsza wersja ma mieć znacznie słabszą grafikę, najprawdopodobniej bez obsługi 4K. Procesor i szybki dysk SSD pozostaną te same, co pozwoli na wydajność przy najnowszych produkcjach.

Może się okazać zatem, że konsola Xbox Series S stanie się popularniejszą konsolą Microsoftu, a Series X nie będzie tak łakomym kąskiem, szczególnie w czasie pandemii. Bez wątpienia byłby to spory cios dla firmy, jednak nie przekreślajmy już teraz szans.

MICROSOFT XBOX SERIES X – SPECYFIKACJA KONSOLI

Microsoft i autorzy wpisu na blogu opisują konsolę nowej generacji trzema słowami: moc, szybkość i kompatybilność. Na jakiej podstawie? Przyznam, że jest na co popatrzeć, bo parametry bronią się same:

CPU8x Cores @ 3.8 GHz (3.66 GHz w/ SMT) Custom Zen 2 CPU
GPU12 TFLOPS, 52 CUs @ 1.825 GHz Custom RDNA 2 GPU
Die Size360.45 mm2
Process7nm Enhanced
Memory16 GB GDDR6 w/ 320mb bus
Memory Bandwidth10GB @ 560 GB/s, 6GB @ 336 GB/s
Internal Storage1 TB Custom NVME SSD
I/O Throughput2.4 GB/s (Raw), 4.8 GB/s (Compressed, with custom hardware decompression block)
Expandable Storage1 TB Expansion Card (matches internal storage exactly)
External StorageUSB 3.2 External HDD Support
Optical Drive4K UHD Blu-Ray Drive
Performance Target4K @ 60 FPS, Up to 120 FPS
Wieści z Rozładowani.pl