To nie koniec emocji związanych z premierami sprzętów w tym miesiącu. Ekscytowaliśmy się już  Apple Event i zaprezentowanymi Apple Watch Series 6, Watch SE, iPadem oraz iPadem Air. Kolejne emocje dostarcza nam GoPro wraz z premierą ich flagowego urządzenia, czyli kamery Hero 9 Black. Tym samym możemy zweryfikować, czy potwierdzają się plotki na temat nowej kamery.

GoPro Hero 9 Black

GoPro Hero 9 z kolorowym wyświetlaczem na froncie

Użytkownicy starszych modeli GoPro niewątpliwie na pierwszy rzut oka dostrzegą pewną nowość w Hero 9 Black. Jest nią kolorowy wyświetlacz na froncie urządzenia. Jest on co prawda niewielki, bo ma 1,4-cala. Może być na nim wyświetlany podgląd z kamery wraz z podstawowymi informacjami na temat poziomu naładowania baterii, trybu pracy, rozdzielczości nagrywania i ilości klatek, a także długości materiału wideo.

gopro hero9 2

Większy tylny wyświetlacz

Na tyle urządzenia również zaszły zmiany. Pojawił się tam nowy, większy w porównaniu do poprzednika, wyświetlacz. Teraz ma on 2,27-cala. Zmiany nie ominęły także baterii. GoPro Hero 9 Black wyposażona została w wymienne ogniwo o pojemności 1720 mAh. Producent chwali się, że żywotność baterii w nowszym modelu jest o 30% większa w porównaniu do Hero 8.

gopro hero 9 3

Nowa rozdzielczość nagrywania wideo i fotografowania

Nie mniej jednak, skoro jest to kamera, to najważniejsze są funkcje związane z nagrywaniem. GoPro podaje, że w tym modelu pojawił się nowy czujnik obrazu. Dzięki temu w Hero 9 Black zagościła nowa rozdzielczość nagrywania wideo. Teraz użytkownicy mają do dyspozycji rozdzielczość 5K, ale przy ilości klatek 30/s. Oprócz tego możliwe jest nagrywanie m.in. w 4K przy 60 kl./s, 2.7K przy 120 kl./s, 1440p przy 120 kl./s, a także 1080p przy 240 kl./s. Nowy czujnik obrazu poprawił także rozdzielczość wykonywanych zdjęć. Zwiększono ją do 20 MP. Wraz z nowym modelem kamery pojawiły się zaktualizowane wersje funkcji HyperSmooth oraz TimeWrap. HyperSmooth w wersji 3.0 poprawia stabilizację nagrywanego obrazu. Z kolei TimeWrap 3.0 zyskuje możliwość nagrywania z rzeczywistością prędkością oraz zmniejszeniem jej o połowę. Wraz z GoPro Hero 9 Black pojawiły się nowe mody. Użytkownicy mogą nabyć Max Lens Mod, Media Mod, Light Mod oraz Display Mod.

gopro hero 9 spec

Cena GoPro Hero 9 Black

GoPro Hero 9 Black dostępna jest już w sprzedaży na oficjalnej stronie producenta. Nową kamerę wyceniono na 479.99 Euro przy zakupie bez abonamentu GoPro. Z kolei decydując się na zakup rocznej subskrypcji GoPro, za kamerę i dostęp do chmury należy zapłacić 379,98 Euro. W Polsce GoPro Hero 9 Black można kupić za 2 299 zł. Urządzenie będzie wysyłane do klientów już od najbliższego poniedziałku.

Źródło: GoPro