Wystarczy kupno hostingu, kupno domeny, przygotowanie tekstów, zainstalowanie WordPressa, wgranie szablonu i pogrzebania nieco w kodzie. Dla mnie też, nie ukrywam. Jednak to nie do końca oczywiste dla ludzi, którzy bladego pojęcia nie mają co to znaczy… hosting. Co w takiej sytuacji?

Sprawa jest prosta, trzeba komuś taką robotę zlecić, najlepiej komuś zaufanemu i kto nie zamorduje nas kosztami. To chyba najpopularniejsze rozwiązanie, ale nie zawsze najlepsze. Alternatywą może być usługa przygotowana przez Domeny.pl, o nazwie pakiet.eu. Cóż kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Jest to kompleksowa usługa stworzenia prostej strony od A-Z, wraz z dodatkowymi ciekawymi usługami, kierowana głównie na rynek europejski.

Do dyspozycji są dwa rodzaje usługi: Pakiet .EU i Pakiet Super .EU. Co je odróżnia od siebie prócz nazwy? Z pewnością także cena, ale przede wszystkim zakres usług. W pakiecie .EU otrzymujemy:

  • Serwer, grafiki, teksty do 3500 znaków, do 5 podstron
  • Certyfikat SSL
  • Tłumaczenie tekstów do 6000 znaków na język angielski
  • Założenie profilu na Facebooku + stworzenie grafiki do nagłówka naszego profilu

Ile przyjdzie za taką przyjemność zapłacić? Cena takiej zabawy to 1137zł netto, czyli dość interesująca usługa dla osób, które potrzebuje prostej strony WWW z profesjonalnym tłumaczeniem. Facebook przez większość potencjalnych klientów będzie potraktowany jako dodatek, w każdym razie opcja w usłudze jest do naszej dyspozycji.

W pakiecie Super .EU, otrzymamy podobne warunki jak przy powyższej propozycji, z tą różnicą, że jest ona dedykowana nieco większym serwisom (do 5000 znaków, 8 podstron) . Także powiększone zostało tłumaczenie na język angielski do 8000 znaków. Cena? 1619zł netto.

Podsumowując, usługa pakiet.eu to ciekawa alternatywa dla tych wszystkich, którzy potrzebują prostej strony internetowej. Tym bardziej jeśli chcą skupić swoją działalność na rynek międzynarodowy i bazowa strona będzie funkcjonować w języku angielskim. Do tego wszystkiego brak zmartwień z instalacją strony na hostingu czy podpięcie własnej domeny. Wszystko kompleksowo w jednym miejscu.