Oczywiście Jeffowi Bezosowi nie udało się, aby był pierwszym, który kosmos jako turysta odwiedzi, ale to właśnie szef Amazonu i Blue Origin poleci w rakiecie (w przypadku Richarda Bransona kapsuła była wyniesiona samolotem).

Start zaplanowany jest na godzinę 15:00 czasu polskiego (studio startuje 1,5 godziny wcześniej), a transmisja będzie możliwa do śledzenia oczywiście online. Jeff Bezos poleci w kosmos razem z 82-letnią lotniczką Wally Funk i 18-letnim Oliverem Daemenem. Jedno i drugie będzie odpowiednio: najstarszą i najmłodszą osobą, która osiągnie taką wysokość.

Jeff Bezos leci w kosmos – transmisja

I to właśnie 18-latek z Holandii jest sporą niespodzianką, bo zajął on miejsce osoby, która wylicytowała podróż za 20 milionów dolarów. Niestety ta osoba pozostaje dalej anonimowa, a zmianę planów tłumaczy… nawałem obowiązków służbowych.

Na pokładzie znajdzie się jeszcze brat Jeffa, Mark, który jest jednocześnie jego najlepszym przyjacielem. Statek New Shepard wystartuje dzisiaj z pustyni w Teksasie. Po osiągnięciu wysokości maksymalnej (niespełna 100km), załoga doświadczy kilkunastu minut stanu nieważkości, po czym wróci na Ziemię i osiądzie bezpiecznie na spadochronach.

Rakieta, która wyniesie statek, wyląduje samoistnie pionowo na lądzie. Całość zapowiada się interesująco, a fani podboju kosmosu już zacierają ręce na widowisko. Ustawcie sobie przypomnienie na transmisję, bo będzie naprawdę warto!