Jedziemy na MWC, na których zabraknie LG, Amazona, Sony a teraz i marki Intel, wszystko przez koronawirusa

Jedziemy na MWC, na których zabraknie LG, Amazona, Sony a teraz i marki Intel, wszystko przez koronawirusa

Opublikowano 11.02.2020 10:19 -


Koronawirus jest zdecydowanie tematem numer jeden w ostatnich tygodniach. Nic dziwnego, rozprzestrzenia się on bardzo skutecznie, zbierając żniwo kolejnych śmiertelnych ofiar. O ile w Europie nie można jeszcze mówić o panice, o tyle wszelkie środki bezpieczeństwa są bardzo wskazane. Organizatorzy MWC 2020 w Barcelonie niestety dostają rykoszetem, gdyż kolejne marki odmawiają pojawienia się na tym wielkim wydarzeniu.

Łezka w oku się kręci, bo to miały być nasze pierwsze targi mobilne. Zebraliśmy mocną redakcyjną ekipę, sprzęt do nagrywek video przygotowany i zamiast odliczać dni do wyjazdu, to liczymy kolejne brandy, które rezygnują ze swojej obecności, właśnie z powodu obawy przed koronawirusem.

Koronawirus a targi MWC 2020

Złośliwi mówią, że rezygnują ci, którzy nie mają wiele do pokazania, a sam wirus wydaje się doskonałym uzasadnieniem. Patrząc jednak obiektywnie na całą sytuację, to obawy są najpewniej uzasadnione. Duże skupisko ludzi, marek wprost z różnych obszarów Azji, ryzyko z pewnością rośnie. Nie ukrywam, że i my mamy małe obawy, czy to faktycznie najlepszy pomysł pojawić się w Barcelonie, w tym nie najlepszym okresie, ale z drugiej strony nasz zdrowy rozsądek stymulowany jest już opłaconymi biletami i noclegami, które w połączeniu kosztowały nas dużą wyrwę w budżecie.

Wiem już, że w Barcelonie nie zobaczymy się z markami LG i ZTE, nVidia, które wycofały się oficjalnie z MWC2020 już kilka dni temu. Do stawki chwilę temu dołączyła marka Sony i to jej z całej trójcy będzie najbardziej brak. Marka w swoim oświadczeniu napisało:

As we place the utmost importance on the safety and wellbeing of our customers, partners, media and employees, we have taken the difficult decision to withdraw from exhibiting and participating at MWC 2020 in Barcelona, Spain

Po tej informacji czekałem na lawinę kolejnych odmów, ale za to otrzymałem informację od organizatorów MWC, którzy starali się uspokoić nastroje, wprowadzając kilka obostrzeń. Najbardziej radykalnym z nich jest przede wszystkim ten, w którym organizatorzy stwierdzili, że wszyscy odwiedzający targi, zarówno dziennikarze, jak i analitycy czy brandy z chińskiej prowincji Hubei, nie będą mieli możliwości wzięcia udziału w targach. Ponadto wszyscy, którzy byli w Chinach w ostatnim czasie, będą musieli udowodnić, że było to dalej niż 14 dni temu. Pojawią się także punkty pomiaru temperatury.

Do zestawu dużych nieobecnych właśnie dołączył Amazon, a najnowszym członkiem grupy nieobecnych, ze strachu przed koronawirusem jest Intel:

The safety and wellbeing of all our employees and partners is our top priority, and we have withdrawn from this year’s Mobile World Congress out of an abundance of caution. We are grateful to the GSMA for their understanding and look forward to attending and supporting future Mobile World Congress events

Targi MWC 2020 już za kilkanaście dni, ale jestem właściwie pewien, że to nie koniec rewelacji, związanych z kolejnymi markami, które będą hurtowo rezygnować ze swojej obecności. Oczywiście nie sądzę, by w jakikolwiek sposób sam event był zagrożony, prócz kilku większych reprezentantów branży technologicznej, ale domyślam się, że w obozie organizatorów panuje niezwykle gorąca atmosfera.

Zostało kilkanaście dni, obserwujemy rozwój wydarzeń i przede wszystkim wzmacniamy naszą odporność.

Źródło: GSMA, Sony

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację