Jedni w weekend odpoczywają, a drudzy wydają $400 mln, czyli Facebook kupuje Giphy.com

Opublikowano 17.05.2020 21:34 -


To musi być największa transakcja naszego segmentu technologiczno-rozrywkowego i najpewniej jedna z największych ostatnimi czasy dla szerszego spektrum kategorii. Facebook kupił popularną platformę z animowanymi grafikami Giphy.com

Jeśli nazwa serwisu nic Wam nie mówi, to wystarczy zajrzeć do Messengera, Twittera czy WhatsAppa, do sekcji GIFów. Wszystkie animacje, które tam znajdziecie, pochodzą właśnie z serwisu Giphy.com. Oczywiście prócz udostępniania swojego API. Sam serwis działa także zupełnie niezależnie, więc możecie przeglądać setki tysięcy gifów lub nawet dodać własne.

Facebook zauważył ogromny potencjał serwisu lub wyszło to z rachunków księgowych, że warto będzie kupić cały serwis, zamiast płacić za dostęp do API. Idąc dalej, postanowili dorzucić Giphy.com do swojego portfolio. Cena oficjalnie nie została podana, ale krążą informacje, które zostały podane przez serwis Axios, że transakcja mogła opiewać na bagatela $400 mln.

Wszyscy na łasce giganta - Facebook kupuje Giphy

Jakie Facebook ma plany na wykorzystanie Giphy? Ma on zostać wcielony w Instagram, a to doskonała wiadomość dla użytkowników serwisu ze zdjęciami. Aktualna baza animowanych grafik do ogromnych raczej nie należy. Co równie istotne, jak zapewnił Vishal Shah z Instagrama, dostęp do API będzie dalej udostępniony dla zewnętrznych serwisów i nic w tej kwestii nie ma się zmienić.

W teamie Twittera, teraz:

Wieści z Rozładowani.pl