Świat staje na głowie, by ułatwić nam codzienność. Jeśli porównamy jak żyli nasi dziadkowie, w stosunku do tego co mamy dzisiaj, to liczba innowacji i dogodności w jakiej się pławimy jest obrzydliwie niesamowita.

Począwszy od tego, na jakim łóżku śpimy, czym myjemy zęby, przez to jak komunikujemy się do pracy i jak wygląda tam nasz dzień, do spędzania wolnego czasu i byczenia się przed kolorowym pudełkiem, bądź bardziej aktywnego zajęcia, gdzie elektroniczna maszyna zmusza nas do 10 km przebieżki.

Jakby ktoś opowiadał człowiekowi żyjącemu 100 lat temu, że świat jego prawnuka tak będzie właśnie wyglądał, nikt nie dałby wiary.

Ba! Każdy Kowalski w tej chwili jest w stanie ten świat ulepszać na codzień. Nie trzeba być wynalazcą i wielkim odkrywcą. Jeśli Programista A widzi, że zostało wprowadzone na rynek rozwiązanie nie spełniające jego potrzeb, sam może stworzyć takowe, wprowadzić na rynek i co najlepsze – zarobić na tym pieniądze!
A jeśli znajdzie się jeszcze lepszy i sprytniejszy Programista B, wprowadzi pewne modyfikacje i też wypcha je na rynek, dana rzecz będzie jeszcze lepsza, a Programista B zacznie również na tym zarabiać.

Czyż to nie cudowne?
Dlaczego tym piszę?

Gdyż wydawało mi się, że w takiej dziedzinie, jak

Przeglądarki mobilne

za wiele nie da się już zdziałać.
To jedna z aplikacji na telefonie, która działa niczym duch (naszego poprzedniego obiadu), nie widać jej, nie słychać, a jest.

735c867e76e98d98f72d6a4ea6448313

Ona ma działać i nie skupiać naszej uwagi.
Okazuje się, że jednak można ulepszać w nieskończoność i że w dobie coraz to dziwniejszych rozdzielczości i rozmiarów ekranu dla telefonu, wyzwaniem stała się zwyczajna obsługa aplikacji, bez użycia jak małpa – obu łap.
the 10 golden rules of mobile ux 11 638
Tak powstała przeglądarka, którą obsługuje się jedną ręką.

Smooz

Idealne rozwiązanie dla dużych telefonów, gdzie kciukiem nie sięgamy do większości powierzchni ekranu.b84bea9638d5f8a5d9ec0c2a84482851

Zapomnij o sięganiu drugą ręką z kieszeni, gdy na dworze mróz i słota, by sprawdzić rozkład jazdy w zimowy dzień.

Nowa zakładka? Przytrzymaj i puść, sama otworzy się automatycznie w tle.

Strona po chińsku? Żaden problem, jedno kliknięcie i automatycznie włączymy google translate.
Zamykanie przedawnionych zakładek? Czemu nie! Appka zrobi to za Ciebie.

Wk.. Denerwują Cię reklamy? Hokus Pokus. Automatyczny adblock w cenie.

Do tego oczywiście funkcja ulubionych, stron incognito oraz bezpieczne zapamiętywanie haseł.

Fajny pomysł, są na rynku nie od dziś, ale jest to idealna alternatywa dla Chroma i Safari.