Nieco więcej o firmie Jays mogliśmy się dowiedzieć na ich stoisku podczas targów IFA 2019 w Berlinie. To właśnie tam okazało się, że producent działa na rynku audio już od 2006 roku, głównie w krajach skandynawskich i Europy Zachodniej. Główne atuty Jays to minimalistyczny, typowo szwedzki design i przystępne ceny. Choć, jak zastrzegają przedstawiciele firmy, nie chodzi o to, aby ich produkty były tanie, ale aby łączyły w sobie dobrą jakość i design z niewygórowaną ceną. Czyli jednym słowem balans lub, jak to mówią Szwedzi, Lagom.

Jays x-Five Wireless – „bezprzewodówki” na (prawie) każdą kieszeń

Najlepszymi przykładami filozofii Lagom przełożonej na współczesne trendy w świecie słuchawek są nowe modele Jays – x-Five Wireless oraz m-Seven True Wireless. Pierwsze z nich to konstrukcja nauszna, model przeznaczony do codziennego słuchania, np. w autobusie, w pracy czy w szkole.

Słuchawki wykonano z matowego tworzywa dobrej jakości. Nauszniki i pałąk mają watowanie wykończone ekoskórą, co na pewno zwiększy wygodę podczas dłuższego słuchania. Na dodatek słuchawki można złożyć do środka, co ułatwia ich przechowywanie. Model ten wyposażono w mikrofon do rozmów telefonicznych, a obsługa odbywa się przy pomocy pięciu przycisków umieszczonych na prawej słuchawce.

Producent w przypadku modelu x-Five Wireless deklaruje 20 godzin działania na jednym ładowaniu. Pełne naładowanie baterii ma zajmować 2 godziny. Za przesyłanie dźwięku odpowiedzialny jest Bluetooth w wersji 4.1. Cena tej pary na polskim rynku to 299 zł.

Jays x Five Wireless

Prawie 40 godzin na jednym ładowaniu!

Jays m-Seven True Wireless to najnowszy produkt marki – małe, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe. Je również wykonano z tworzywa sztucznego i występują w czterech kolorach: all-black, czarnym z elementami szarego, szarym i oliwkowo-czarnym. Konstrukcja ma certyfikat IPx5, co oznacza, że jest odporna na zachlapania czy pot.

Słuchawki działają w oparciu o Bluetooth 5.0 i według producenta mogą pochwalić się naprawdę imponującym czasem działania na baterii, który wynosi ponad 9 godzin bez doładowywania. Na dodatek okres ten można wydłużyć do aż 38 godzin (!), jeśli skorzystamy z akumulatora umieszczonego w etui.

M-Seven można obsługiwać przy pomocy panelu dotykowego, współpracują także z Google Assistant i Siri dzięki wbudowanemu mikrofonowi. Ich cena w naszym kraju to 599 zł.

Jays m Seven True Wireless

ANC na horyzoncie

To co prawda jeszcze półoficjalna informacja, ale na stoisku firmy Jays na IFA 2019 mogliśmy już zobaczyć najnowsze słuchawki tego brandu – Jays q-Seven Wireless. Jest to topowy model tego producenta, który wyposażono w Active Noise Cancelling. Nauszniki są miękkie i pokrywają całe ucho. Słuchawki mają mieć funkcje bliźniacze do produktów opisanych wcześniej i pracować nawet 30 godzin na jednym ładowaniu. Cena jest jeszcze nieznana.


Posłuchaj nas!