Wczoraj natknąłem się na projekt, który pokazuje jak blisko jest internet przedmiotów.

Espruino Pico, bo o nim mowa, to mikrokontroler, który programujemy przy użyciu JavaScriptu, a podłączamy do komputera przez wbudowany port USB.

Co w nim takiego niezwykłego? Jest wielki niczym… Pendrive. Programujemy w JavaScript. Twórcy podają że na jednej 3V litowej baterii może działać nawet 10 lat (a to naprawdę dłuuuuugo)! Pomyśl ile rzeczy może się zmienić w Twoim życiu przez dekadę.

Espruino posiada 16 pinów dzięki czemu możemy go wyposażyć w moduły Ethernet, WiFi, NRF24, Bluetooth, BLE i 315/433Mhz co daje nam ogromne możliwości i jednocześnie dowolność w wyborze metody komunikacji. Mikrokontroler posiada wbudowanego klienta i serwer HTTP a Twórcy zapewniają, że jeśli uzbierają odpowiednie ilości środków dołożą do niego jeszcze kilka przydatnych funkcji jak np. Sockety.

Programować będzie można na dwa sposoby. Pisząc normalny kod i dodatkowo układając klocki. Twórcy udostępniają IDE do obsługi urządzenia działające jako aplikacja w Chromie.

Espruino już minęło barierę potrzebną do sfinalizowania projektu. W momencie pisania tego posta pozostało jeszcze 17 dni. Jeśli wesprzemy projekt i kupimy zestaw teraz podczas finansowania na kickstarter.com dostaniemy go w kwietniu.

Kto chętny?

Projekt znajdziecie tutaj: Espruino Pico.

 

 

 


Posłuchaj nas!