Japoński miliarder, czyli Yusaku Maezawa, który już jakiś czas temu stał się jednym z pierwszych prywatnych klientów, którzy polecą w kosmos, szuka chętnych na wycieczkę. Nie jest to wycieczka do Tokio czy na sushi, a w podróż dookoła Księżyca.

Miliarder już wcześniej ogłaszał specjalny casting poszukując chętnych na podróż życia. Było wtedy jedno kryterium, dość istotne. Oferta skierowana była do artystów. Najwyraźniej jednak nie było zbyt dużo zainteresowanych osób z kręgów artystycznych, dlatego Maezawa postanowił „otworzyć” casting. Teraz mogą kandydować wszyscy, którzy… czują się artystami.

Takiego artysty, jak ja – nie ma nigdzie na świecie. Polecę?

Od wczesnych lat młodzieńczych czy to rodzice, czy też dziadkowie zawsze powtarzali mi, że „jest z Ciebie niezły artysta”. Tak więc utrwaliłem się w tym przekonaniu i chcę lecieć z Maezawą dookoła Księżyca. Uda się? ;)

W specjalnie przygotowanym na ten cel filmiku promocyjnym miliarder informuje, że chodzi mu o osoby, które pragną robić naprawdę wielkie rzeczy. Dodatkowo opisują się one jako „chętnych i zdolnych do wspierania innych członków załogi, którzy mają podobne aspiracje”. Proste.

Elon Musk występujący w powyższym nagraniu ma jednak jeszcze sporo pracy do wykonania. Misja jest ciągle w fazie testowej, a aktualnie trwają pracę nad doskonaleniem lądowania rakiety na Ziemi. Wszystkie próby zakończyły się rozbiciem maszyn, chociaż były to katastrofy zamierzone, gdyż tylko w ten sposób można znaleźć wszystkie usterki.

certificate

Zgłoszenia do załogowej wyprawy dookoła Księżyca

Każdy może się zgłosić. Oczywiście, jeśli czuje się rzeczonym artystą. Formularz jest dość krótki i banalny, wystarczy go wypełnić pod tym linkiem. Następnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i grzecznie czekać na kontakt ze strony Japończyka. Powodzenia!


Posłuchaj nas!