Sony jak co miesiąc opublikowało gry, jakie będą dostępne jako darmowe pozycje dla abonentów PlayStation Plus. Poprzedni miesiąc zbytnio nas nie rozpieścił, jednak teraz muszę przyznać – Sony wspięło się na wyżyny.

Na początku warto przypomnieć, że już od marca tego roku, w ofercie PlayStation Plus, dostępne będą jedynie gry na konsole PS4. Do tej pory znajdowaliśmy pozycje także na PS Vita i PS3.

PlayStation Plus – darmowe gry luty 2019

For Honor – PS4

Oferta PlayStation Plus luty 2019

Zdecydowanie najlepsza pozycja z oferty. Gra wydana niespełna dwa lata temu przez Ubisoft. Jest to typowa gra akcji, osadzona w quasi-historycznych realiach. Bardzo wysoko oceniana pozycja, cieszy się głównie w ramach rozgrywki w trybie multiplayer. Warto zaznaczyć, że For Honor jest najczęściej wymienianą pozycją z gier oczekiwanych w abonamencie PS Plus. Jak widać, Sony spełnia oczekiwania fanów.

Hitman – PS4

Kolejna gra akcji, trzecioosobowa strzelanka ze słynnej serii Hitman. Jest to już szósta z kolei pozycja tego tytułu. Wydana w 2016 roku przez studio Io-Interactive. Fabuła skupia się na słynnym Agencie 47, łysym, płatnym zabójcy. W tej części mamy do czynienia z nową, otwartą formą rozgrywki. Rozległy i otwarty świat zrobi wrażenie na fanach serii.

W ofercie na luty 2019 znajdziemy także po raz ostatni pozycje na konsolę PlayStation 3. Można powiedzieć, że ta wersja konsoli z przytupem kończy członkostwo w PlayStation Plus – w lutym do pobrania będzie kultowa gra Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. 

Łączna wartość gier, według aktualnych cen w PS Store wynosi około 505 zł. Wszystkie gry będą dostępne do pobrania od 5 lutego (wtorek). Pełna lista gier dostępna poniżej:

Jest to zatem ostatnia szansa, aby pobrać pozycje ze styczniowego pakietu PlayStation Plus, które znikną 5 lutego:

Dodatkową, ważną informacją jest fakt, że od nowego miesiąca rozmiar miejsca w chmurze PSN na zapisy gier zmieni się z 10GB do aż 100GB.