Pamiętam, jak po decyzji Apple o rezygnacji z dołączania ładowarek do swoich iPhone, Samsung namiętnie postanowił zakpić z konkurenta. Niestety takie żarty często wracają niczym bumerang, a Samsung zdaje się zdawać sobie z tego sprawę, bo tak szybko, jak kpina się pojawiła, tak szybko zniknęła z profili społecznościowych.

Samsung S21 bez ładowarki

samsung

Zaczęliśmy od ładowarki, więc domknijmy ten wątek. Samsung postanowił zrezygnować z dołączania adaptera do swoich S21. Nic dziwnego i takie działania popieram, podobnie, jak popierałem Apple. Cały świat jest zasypany ładowarkami, a powielanie ich jest bez sensu. Szacunek za taką decyzję, tym bardziej po wspomnianym podśmiewaniu się z Apple.

Samsung S21 nie jest ładny

Ale nie jest też brzydki. Po prostu subiektywnie dość mocno nie przypadł mi do gustu. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia się do ajfonowskiego „kwadratowego” designu? Być może, ale jeśli śmialiśmy się wszyscy z płyty indukcyjnej na plecach iPhone’a, to co możemy powiedzieć na temat zestawu samsungowskich obiektywów?

samsung s21 ultra

Tutaj mamy model S21 Ultra, w przypadku jego mniejszych braci wygląda to lekko lepiej:

samsung s21

Patrząc jednak szerzej, odnoszę wrażenie, że telefon jest dość… plastikowy. Oczywiście to na podstawie zdjęć. Podobnie było w przypadku iPhone 12 i jego „pasków” na boczkach: na foto tragedia, ale w realu już pierwsza klasa. Nie dane mi było widzieć na żywo Samsunga S21, więc to jest opinia na podstawie zdjęć. Obudowa mocno zaokrąglona była świetna. Dekadę temu.

Wygląd, wyglądem, ale już w środku otrzymujemy na prawdę porządne cacko. Zacznijmy od aparatu i możliwości kręcenia filmów w jakości 8K. Samsung umie w te rzeczy i chwała im za to! Oba modele dysponują wyświetlaczami 120Hz.

Z tyłu dostajemy trzy aparaty:

  • 12MP z ultraszerokokątnym obiektywem
  • 12MP z szerokokątnym obiektywem
  • 64MP z teleobiektywem

Wszystko oparte jest o procesor 5nm, a wzbogacone pamięcią RAM 8GB, a pojemność dysku to nawet 256 GB (można rozbudować). Obudowa jest oczywiście wodoodporna (IP68). Łączność 5G stała się standardem, a nie bonusem.

Samsung S21 cena

Samsung S21 5G dostępny jest już od 4099,00 zł w zestawie z Galaxy Buds Live i Galaxy SmartTag. Wersja S21+ 5G zaczyna się od 4999,00 zł.