Jaki mikrofon do Vloga? Streamu? a może Podcastu? Test BLUE Snowball ICE!

Jaki mikrofon do Vloga? Streamu? a może Podcastu? Test BLUE Snowball ICE!

Opublikowano 28.07.2015 10:51 Aktualizacja: 31.07.2018 8:56 - 3


Firma BLUE (Baltic Latvian Universal Electronics) Microphones pochodzi z USA, została założona w 1995 roku (więc jej historia nie jest zbyt bogata) przez amerykańskiego muzyka Skipper’a Wise’a i łotewskiego inżyniera dźwięku, Martins’a Saulespurens’a. Ale nie będziemy dzisiaj uczyć się historii, przejdźmy do rzeczy. Za sprawą firmy  Nutron otrzymałem ostatnio mikrofon właśnie marki Blue, widzieliście już  zapowiedź i sam  unboxing, a teraz pora na testy.

Mikrofon po wyjęciu z pudełka i podłączeniu do portu USB jest gotowy do działania, sygnalizuje to świecąca się czerwona dioda widoczna na zdjęciu poniżej.

DSCN3382

Sam mikrofon nie posiada żadnych przełączników, przypomnę, że jest to wersja Snowball ICE, a bodajże w wersji Snowball z tyłu mamy dodatkowo przełącznik, który umożliwia zbieranie dźwięku dookoła bądź kierunkowo.

DSCN3381

Sam mikrofon po dokręceniu nóżek stabilnie stoi na biurku i w moim przypadku przy zajęciu luźnej pozycji w fotelu- mam go bezpośrednio na wysokości ust w odległości około 25cm, więc póki co jakiekolwiek statywy są zbędne.

Tak jak obiecałem dla bardziej wymagających wrzucam zdjęcie dedykowanej ramki tłumiącej drgania, którą można dokupić jako dodatkowe akcesoria do sprzętu (309 PLN).

1

Sam test wykonałem przy wykorzystaniu narzędzi dostępnych chyba dla każdego z Was, czyli zwykły systemowy rejestrator dźwięków. Test w 3ech odległościach, w sporym pomieszczeniu (około 40m²).

Test w odległości 10cm

Test w odległości 50cm

Test w odległości 100cm

Podsumowanie

Moim skromnym zdaniem jest bardzo wporzo, dźwięk jest czysty, mikrofon wygląda bajecznie, a dodatkowo dzięki świetnej promocji w firmie nutron płacimy za niego nieco ponad 200zł!! W tym przedziale cenowym wypada chyba najatrakcyjniej, a co więcej, myślę, że jest w stanie zawstydzić swoją konkurencję z wyższej półki. To co, do usłyszenia!

nutron

Autor: Łukasz Szendzielarz

Wieści z Rozładowani.pl