Jak zresetować zapomniane hasło do Wordpress?

Jak zresetować zapomniane hasło do WordPress?

Opublikowano 3.12.2014 11:27 -


Nie powiecie mi, że nigdy nie przydarzyło się Wam zapomnieć hasła do mniej lub bardziej odwiedzanego serwisu? Z pewnością wielokrotnie. U mnie sprawę od ostatniego czasu załatwia w zupełności wtyczka do przeglądarki LastPass. Dzięki niemu wszystkie hasła zapamiętane są w jednym miejscu, polecam się zapoznać, bardzo wygodne. Dziś rozwiązanie problemu, z którym sam się dzisiaj spotkałem.

Akurat potrzebna mi była testowa wersja WordPress na której testuje wszelkie pluginy. Niestety zapomniałem hasła, a adres email ustawiony był na wymyślony. Co teraz? Oczywiście jeśli będziecie mieli podobny problem zapomnianego hasła do WordPress, to przypomnienie hasła z poziomu wp-admin z pewnością załatwi problem:

zapomnianehaslowP
Adres takiego przypomnienia to:
http://nazwa.naszej.domeny.pl/wp-login.php?action=lostpassword
Oczywiście bez przeszkód można tą opcję wyklikać z poziomu wp-admin. Co jednak w sytuacji takiej jak moja, że mój adres email nie jest dostępny? Wówczas pozostaje stworzenie odpowiedniego zapytania SQL z poziomu bazy danych, które będzie wyglądać następująco:
[sql] UPDATE `wp_users` SET `user_pass` = MD5(‘Nowe_hasło’) WHERE `wp_users`.`user_login` =`Twój_login` LIMIT 1;
[/sql]

Przy czym ważne jest to, że hasła w bazie WordPress przechowywane są w kodowaniu MD5, ze względu bezpieczeństwa. Swoje nowe hasło podajesz w miejscu nowe_hasło, a polecenie MD5 automatycznie zamieni je na odpowiedni kod. Pamiętaj o podaniu swojego loginu na końcu zapytania.

Dla osób, które potrafią obsłużyć phpMyAdmin, wystarczy wejść do tabelki wp_users, przejrzeć zawartość, odnaleźć swojego użytkownika, wyedytować i w polu password wstawić wygenerowany nowe hasło w MD5 (generator znajdziesz tutaj).

Jeżeli to wszystko powyżej to dla Ciebie czarna magia, nie pozostaje nic innego jak poprosić kolegę informatyka i pokazać mu ten wpis, powodzenia! ;-)

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz