Jak zostać lepszym programistą? Zagraj w grę!

Jak zostać lepszym programistą? Zagraj w grę!

Opublikowano 22.09.2016 20:06 -


W dzisiejszych czasach, programowanie staje się na tyle popularne oraz potrzebne, że twórcy prześcigają się w pomysłach dotyczących jego rozpowszechniania. Nie inaczej jest w tym przypadku, okazuje się bowiem, że powstała gra która pomoże nam ćwiczyć i rozwijać swoje programistyczne umiejętności.

Granie programowaniem?!

Granie co prawda staje się coraz popularniejsze, za sprawą rozwijających się technologii czy promocji e-sportu. Ale w tej grze nie o to chodzi, można powiedzieć, że jest to gra edukacyjna w której sterowanie myszką i klawiaturą zastąpiono… Kodem (Nie związane z aktualną polityką ;) ).

game

Gra zdecydowanie nie jest przeznaczona dla początkujących programistów (co sprawdziłem na własnej skórze). Nie nauczy nas ona podstaw wybranego przez nas języka (A jest ich naprawdę wiele). Pomaga natomiast ćwiczyć pisanie algorytmów pozwalających na rozwiązywanie kolejnych etapów czy osiąganie lepszych wyników. Strona działa na zasadzie testów kodu tak jak jest to w przypadku popularnych kursów codecademy. Piszemy kod, a następnie możemy przetestować jego działanie. Warto również wspomnieć o możliwości rywalizacji z innymi graczami.

Challange zostały podzielone na osobne częsci i rozgrywki zostały zaprojektowane w taki sposób aby jedno wyzwanie kształciło jeden ważny dział programowania. Przykładowo pętle czy tablice.

Challange Accepted

Na początku sceptycznie podchodziłem do tematu, natomiast po wytestowaniu wiem już, że nie spocznę dopóki nie skończę wszystkich dostępnych wyzwań. Naprawdę idea nauki programowania został tutaj świetnie zaimplementowana i kolejne wyzwania rozwiązuje się z największą przyjemnością. Czy warto? Przekonajcie się sami!

Demo

Autor: Radosław Bogusławski

Wieści z Rozładowani.pl