Cała branża cierpi na niedostatek doświadczonych specjalistów. Osoby, które są uznane w branży, nie dają się łatwo przekonać do zmiany pracodawcy. Ci natomiast, którzy chętnie przyjęliby naszą ofertę, nie posiadają dostatecznego doświadczenia, które pozwoliłoby im stanowić wartość dodaną dla naszej firmy. Jakie są zatem sposoby, by znaleźć idealnych kandydatów?

System poleceń pracowniczych

Polecenia pracownicze to bardzo skuteczny sposób na uproszczenie procesu rekrutacji nowych specjalistów IT. O efektywności tego rozwiązania świadczy fakt, że coraz częściej firmy decydują się na wprowadzenie tego modelu w swoich firmach. Jak wygląda system poleceń pracowniczych od środka? Pracownik poleca swojego znajomego, przesyłając jego CV lub formatkę aplikacyjną. Firma weryfikuje zgłoszenie i w przypadku pozytywnej weryfikacji zatrudnia daną osobę w swojej firmie. Jeśli polecona osoba przepracuje określony okres, zarówno ona, jak i osoba polecająca otrzymuje dodatkowy bonus pieniężny. W zależności od firmy wartość takiego bonusu może się różnić – są to kwoty od 500 do nawet 10 tys. złotych.

Jakie są zalety tego rozwiązania? Znacznie niższe koszty procesu rekrutacyjnego przy jednoczesnym skróceniu czasu poszukiwania kandydata. W momencie otrzymania polecenia rekruter może bezpośrednio skontaktować się z kandydatem, bez potrzeby organizacji całego procesu rekrutacyjnego. Co więcej, polecane osoby to z reguły pracownicy, którzy posiadają kompetencje pasujące do wymagań danego stanowiska.

Ułatwienie procesu rekrutacji zachęci doświadczonych programistów

Największym orzechem do zgryzienia dla firm z branży IT jest zatrudnienie doświadczonych i kompetentnych programistów. Ci, którzy posiadają już ugruntowaną pozycję na rynku, nie czują potrzeby zmiany pracy. Oczywiście można ich skusić atrakcyjnym wynagrodzeniem, bogatym pakietem benefitów pozapłacowych i ciekawszą ścieżką kariery. Jednak to, co dla doświadczonych pracowników branży IT jest zniechęcające, to długi proces rekrutacyjny.

Rozwiązaniem na znalezienie dobrych specjalistów z branży IT jest maksymalne skrócenie i ułatwienie rekrutacji. Aplikacja jednym kliknięciem? Krótka aplikacja do wypełnienia? Brak potrzeby wysyłania CV? To świetna alternatywa, gdy szukamy osób, które nie poszukują aktywnie nowego pracodawcy, jednak rozglądają się za lepszymi dla siebie warunkami. Jeśli rekrutacja przebiega w sposób sprawny, ominie takie etapy jak rozmowa bezpośrednia, zamieniając ją na wideokonferencje, a decyzja zostanie podjęta w krótkim czasie, zostaniemy uznani za pracodawców, którzy poważnie traktują proces zatrudniania doświadczonych programistów.

Outsourcing rekrutacji IT

Zlecenie organizacji rekrutacji przez firmę zewnętrzną specjalizującą się w tym obszarze jest szansą na zatrudnienie świetnych specjalistów IT. https://mindbox.pl/ dysponuje doświadczonymi pracownikami, którzy przeprowadzili już wiele rekrutacji i wspierali w firmy w poszukiwaniu wartościowych pracowników w branży IT.

Dlaczego warto postawić na outsourcing rekrutacji z mindbox? Oprócz wiedzy rekruterów dysponują oni specjalistycznymi narzędziami, które pomogą w szybkim i trafnym znalezieniu kandydata, a później w zweryfikowaniu jego kompetencji. Jako rezultat zewnętrznie organizowanej rekrutacji, firma otrzymuje jednoznaczne rekomendacje dotyczące tych kandydatów, którzy najlepiej pasują do wymagań stawianych przez firmę zatrudniającą.

Outsourcing rekrutacji IT to świetna alternatywa dla małych firm, które nie posiadają własnych działów rekrutacyjnych, jak i dla dużych międzynarodowych korporacji, które miewają problem ze znalezieniem wartościowych specjalistów w branży IT.


Artykuł sponsorowany, dostarczony przez partnera.


Posłuchaj nas!